Tartışmalara son: İşte yeni iPhone’un özellikleri

seffaf iphoneKonu iPhone olunca şirazesi kayan basınımızın içinden bir yılan gibi sıyrılıp çıkan TKNLJ, çok ama çok güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiler ışığında yeni çıkacak olan iPhone’un teknik özelliklerini ve satış stratejilerini sizler için açıklıyor

  •  iPhone ülkelerde yerelleşebilmek adına telefon modelinin adını o ülkeye özel bir karakterle koyacak. Türkiye’de iPhone 5Ğ adıyla çıkacak olan telefon Yunnaistan’da 5∂, Kuzey Avrupa’da 5å ismiyle satışa sunulacak
  • Yeni iPhone üstünde üç kamera bulunacak. Arka kameranın 1 gigapiksel, ön kameranın 450 megapiksel olması planlanırken üçüncü kamera sökülüp takılabilir olacak ve iPhone kullanıcısı bunu vücudunun öngördüğü herhangi bir bölümüne takacak.
  • iPhone bir süpriz yaparak yeni telefonuyla beraber bir de gözlük verecek. Ancak Google bunu daha önce yaptığı için patent davalarından korkan Apple yeni gözlüğünü güneş gözlüğü şeklinde tasarladı. Bu cihaz geceleri bu özelliği yüzünden kullanılamayacak. Daha çok sıcak iklimlerde ve yaz aylarında kullanılması öngörülüyor.
  • Yeni iPhone’un pili inanılmaz bir teknolojiyle geliştirildi. Yeni pil 22 ay bitmeyecek şekilde tasarlandı. Ne var ki bu teknolojinin en kötü özelliği şarj edilemiyor olması. Pili biten iPhone’lar çöpe atılacak.
  • Yeni iPhone’u satın almak şart olmayacak. Eski iPhone’lar için her ülkede sanayi siteleri açılacak. Sanayide toplatılan eski iPhone’lar, iPhone 5 görünümlü iPhone 4 gibi isimlere sahip olacak.
  • iPhone fiyat karmaşasına son vermek için enteresan bir satış modeli çıkardı: iPhone’u isteyen istediği fiyattan alacak. Pahalı telefon kullanmak isteyenler 1500 dolar civarında bir ücret verirken ucuz telefon kullanmak isteyenler ise 200 dolar verecek.
  • Yeni İphone’ların saklama kapasitesi de artırıldı. Hexabyte seviyesinde sabit diskleri olacak cihazların üstünde dünyanın tüm müzikleri hazır gelecek. İsteyen istediğini dinleyebilecek. Böylece müzik aktarma sorunu da ortadan kalkacak.
  • iPhone üstündeki en önemli özelliklerden biri de projeksiyon cihazı olacak. 3 milyar lümenlik bir yansıtıcıya sahip olan cihazın en küçük yansıtması 600 metrekarelik bir ekrana yapılabildiği için projeksiyonunun kullanılması istenen zamanlarda cihazdan en az 250 metre uzaklaşılması gerekiyor.
  • Yeni iPhone’un şeffaf olacağı tartışmalarına son noktayı Apple yetkilileri koydu: Yeni iPhone görünmez olacak.