4G Amerikalıların umurunda değil

Kablosuz internet sektöründe 4G önemli bir hal almaya başladı. Telefon şirketleri, 4G altyapılarını en iyi hale getirmek ve verilere ulaşmak için bağlantısı çok daha hızlı sistemlerinin reklamlarına milyarlarca dolar yatırım yapıyor.

Ancak akıllı telefon edinmek isteyen kitleye sorulduğunda, çoğunluk ilk olarak fiyatı önemsediğini belirtiyor. Ağ özellikleri ikinci sırada yer alırken bunu, kapsama alanı ve hız gibi özellikler takip ediyor.

Ankete katılan bireylerin yüzde 18’inin 4G olan cep telefonu kullanmasına rağmen bu özellik, fazla önemsenmiyor.

Öte yandan ankete katılanların yarısından fazlası 4G’nin, indirme ve internette gezinme hızı gibi faydaları konusunda ciddi anlamda bir artış olduğunu belirtse de, diğer katılımcıların 4G’nin özellikleri hakkında henüz bir fikri yok.

Akıllı telefon kullanan kişiler 4G hakkında yeterli bilgiye sahip olmasalar da, sonuçlar, 4G kullanan kişilerin pek çoğunun bundan son derece memnun olduğunu gösteriyor.

Tüm bunların sonucunda 4G’nin hala yeni bir teknoloji olduğunu ve telefon şirketlerinin 4G’li cihazlar için çokta acele etmelerine gerek olmadığını söylemek mümkün.