Kristal Elma sahibini buldu

Bu yıl 23.’sü gerçekleştirilen Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri 28 Haziran 2011 tarihinde Suada’da düzenlenen görkemli törenle sahiplerini buldu.

Ana teması “Ünlülerle Reklamlar” olan 23. Kristal Elma’da, kategori ödülleri sahiplerine ödüllerini reklamlara konuk olan ünlüler takdim etti. Gecede bir konuşma yapan Başkan Aytül Özkan, ünlü ve reklam ilişkisine değinerek reklamlarda yer alan ünlüler kadar, reklamların da meşhur ettiği karakterlerin olduğuna dikkat çekti.

Gecenin büyük ödülleri ise Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan, Asbaşkan Alper Üner, Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura ve Dijital Kategori Sponsoru Turkcell Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın’ın elinden sahiplerini buldu.

Bir çok reklama sesiyle hayat veren oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın sunuculuğunda gerçekleşen ve reklam sektörünün temsilcilerini biraraya getiren gecede Mazhar-Fuat-Özkan mini bir konserle sahne aldı.

Bu yıl 1.144 başvurunun gerçekleştiği 23.Kristal Elma’ya yeni kategoriler eklenirken, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Televizyon, Basın, Çok Mecralı Kampanya, Dijital ve Medya dalında 5 büyük ödül sahiplerini buldu.

Bu yılki yarışmanın Ana Seçici Kurul başkanlığını Karpat Polat üstlenirken, Medya Kategorisi Başkanı Oğuz Yavuz ve Dijtal Kategorisi Başkanı Burçin Ergünt oldu.

Kristal Elma ödüllerine bu yıldan itibaren yeni bir ödül de eklendi. 12 Ocak’ta vefat eden Reklamcılar Derneği kurucusu ve onursal başkanı Eli Acıman’ın adı, bu yıl ilki verilen “Eli Acıman Reklam Metni Özel Ödülü” ile yaşatılacak.