Apple hızıyla korkutmayı vaat ediyor

Apple, 30 Ekim için bir duyuru yaptı ki ortalık ayağa kalktı. Elma logosunu arkadan ışıklandırıp korkunç hızlı etkinliğine gelin dedi. Korkutacak hız… Şirketin Apple logosunun Mac’in Finder simgesine dönüşmesiyle öne çıkması bunun bir bilgisayar lansmanı olabileceğini söylüyor. Ama Apple bu hiç belli olmaz.

Normalde Apple, Ocak ayında web sitesinde bazı yeni ürünler duyurmak için sanal bir etkinlik düzenlemişti. Ancak bu etkinlik daha ön plana çıktı.

“Scary Fast” (Korkunç Hızlı) tanıtımı yeni M3 Mac yonga setinin tanıtımı da olabilir. Apple bu konuda enteresan adımlar atıyor. Çünkü bu çipler çıkınca telefonundan tabletine bilgisayarına kadar her alanda kendine kullanım buluyor. Bir de tabi çiplerin elektriği koklayarak kullanması, telefon için yapılmış uygulamaların bilgisayarda da kullanılması söz konusu. Örneğin M1 çipinden M2’ye geçişte video işleme için inanılmaz bir hız vaat edilmiş bunda da başarı sağlanmıştı. Daha ötesine geçildiğinde neler olacak hepimiz göreceğiz.

Diğer taraftan etkinliğin, Halloween tatilinden bir gün önce olan 30 Ekim’de planlanmış olması aslında her şeyin cadılar bayramına bir gönderme, bir şakalar silsilesi olabileceği ihtimalini de taşıyor.

Hep birlikte bekleyip göreceğiz. Ama her ne olursa olsun, Apple yine evin güzel ve şımarık kızı gibi dikkatleri üstüne toplamayı başardı.