Site icon T K N L J

Arçelik yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle üretim vaat ediyor

Sürdürülebilirlik güzel bir kelime. Dünyanın her yerinde üretim yapan şirketler var. Ürettikleriyle bizim vahşi tüketim hırsımızı beslemeye çalışırken bir şekilde dünyanın canına da okuyorlar. O yüzden büyük üretim yapan şirketlerin çevre ve dünya konusunda attığı adımlar benim için çok büyük önem taşıyor.

“Bunlar böyle diyorlar ama aslında işin aslı öyle değil” diyenler ispatla yükümlü. Ben büyük şirketleri beyanlarından sorumlu tutarak onların söylediklerini sizlerle paylaşıyorum.

Arçelik, çevre adına yaptıklarını. sürdürülebilirlik rakamlarını paylaştı. TKNLJ formatında konuyu inceleyelim:

Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu, Türkiye’nin en önemli ihracatçı kurumlarından birinin başında. Çin’e üretim yaparken dünyaya neler yapıldığını da anlatması lazım. Eğer Avrupa’daki “A sınıfı” müşteri, çiçekleri kurtararak dünyadaki iklim değişikliğini azaltmaya çalışırken burada verilen çabaları da görmek zorunda. Bir Çin üretimi telefon için salınan karbondioksit miktarıyla bir Arçelik beyaz eşyanınkini kıyaslamak zorunda.

Yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynağı inanılmaz bir taahhüt.

Eğer biz yürüyüş yaparak ülkede bir şeyleri değiştirebileceğimizi düşünüyorsak kullandığımız ürünleri de “temizlerinden” alıp dünyaya katkıda bulunmaya çalışmalıyız. Yoksa son 100 yılın en soğuk kışı, son 75 yılın en sıcak yazı söylemleriyle uğraşıp dururuz.

 

Exit mobile version