Avcılar belediyesi üç operatörü birleştirdi

Avcılar belediyesi üç operatörü birleştirdi

BUgün çok da alışık olmadığımız bir olay gerçekleşti. Turkcell’in Halkla ilişkiler şirketinden Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone imzalı ortak bir basın basın bülteni geldi. Bültende şu açıklamalara yer verildi:

Son günlerde Avcılar Belediyesi sınırları içerisinde yıllardır hizmet sunan, ilgili kamu kurumları tarafından sürekli denetlenen baz istasyonlarına yönelik Avcılar Belediyesi tarafından yapılan hukuksuz müdahaleler (baz istasyonlarının tahribi, kablolarının kesilmesi gibi yöntemlerle) sonucunda binlerce vatandaşımız internet, ses ve SMS hizmetlerini alamaz durumda bırakılmıştır.

Anayasamızın 22. maddesinde “Herkes, haberleşme hürriyetine sahiptir” ibaresiyle güvence altına alınan haberleşme özgürlüğünü ve bir kamu hizmeti niteliğindeki haberleşme hizmetini bazı rant hesapları uğruna engellemeye yönelik bu girişimlere karşı hukuki adımlar kararlılıkla atılmakta olup telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara mahal bırakılmaması adına Devletimizin ilgili tüm kurumlarına gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

İrademiz dışında gelişen ve vatandaşlarımızı mağdur eden bu sorunun süratle çözülmesini umuyoruz.

Bu basın bültenine ulaşır ulaşmaz Avcılar Belediyesi ile iletişime geçtim. Diğer taraf görüşünü istedim. Günlerden Pazar olması dolayısıyla bana hemen görüş veremediler ve görüşlerini ilerleyen saatlerde paylaşacaklarını ilettiler.

Ön görüş olarak baz istasyonlarına yapılanların Avcılar belediyesinin kendi kendine aldığı bir karar olmadığını, BTK üstünden gelen bir karar olduğunu, baz istasyonlarının sökülmediğini bunların başka bir yere tanışanacağını ilettiler.

Hiçbir şart altında baz istasyonlarının kapatılması, insanların iletişiminin kesilmesi kabul edilemez. Bu, tartışmaya asla açık değil. Bu benim şahsi fikrim.

Belediyenin konuyla ilgili açıklaması bana ulaşır ulaşmaz sizlerle paylaşacağım.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş