Avea isimli telefonunu ikiledi

Avea isimli telefonunu ikiledi

AveainTouchAvea, kendi markası altında geliştirdiği ikinci akıllı telefonu “Avea inTouch 2”yi, Avea CEO’su Erkan Akdemir ve Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk’ün katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısında tanıttı.

Avea inTouch 2 kullanıcılarıyla, kendi sınıfındaki ilk 4 inç akıllı telefon olmasının yanında 3 boyutlu teması, siyah ve beyaz renk seçenekleri, ön yüklü Avea uygulamaları, sahip olduğu özelliklerine göre uygun fiyatı ve avantajlı kampanya teklifleri ile buluşacak. Akıllı telefon pazarında sunulan en avantajlı akıllı cihaz olarak konumlanacak olan Avea inTouch 2’nin, yüzde 27 ile en yüksek akıllı cihaz penetrasyonuna sahip Avea’nın, bu alandaki pazar payını daha da yükseltmesi bekleniyor.

Estetik tasarımı ve gelişmiş teknik özelliklerinin yanında ”3 boyutlu Avea Tema”, “Avea FotoFilm”, “Avea Güvenlik”, “Avea Oyun”, ”Avea Uygulama Vitrini”, “Avea NeNerede” ve “Avea Bulutt” gibi ön yüklü uygulamalarıyla dikkat çeken Avea inTouch 2, KDV dahil peşin 449 TL ya da tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan teklif seçenekleriyle satışa sunuluyor. Kampanya kapsamında Avea inTouch 2’yi satın alanlara, Avea Bulutt Servisi’nden 12 ay boyunca 4 GB saklama alanı ise hediye edilecek.

Türkiye’de en yüksek akıllı telefon penetrasyon oranına sahip GSM şirketi olarak Avea’nın temel hedefinin Türkiye’de cep telefonu kullanan herkesin akıllı telefon sahibi olması olduğunu vurgulayan Avea CEO’su Erkan Akdemir şunları söyledi: “2012’de en çok iletişim yatırımı yaptığımız konulardan biri akıllı telefonlardı. Aynı şekilde bilgi teknolojilerinde de ciddi bir yatırım yaptık. Her kampanyalı telefonu 4 farklı alternatifle; ihtiyaçlarına uygun olanı rahatça bulabilmeleri için ‘Akıllı Telefon SEÇ’ platformumuzla müşterilerimizin beğenisine sunduk. 2013’te de benzer şekilde yatırımlarımıza devam ederek; sektörümüzde en akıllı teklifleri sunmaya devam ettik ve %27 akıllı telefon penetrasyon oranına ulaştık. Bu rakam geçen seneye göre 8 puanlık bir artış, yani tam 1.300.000 adet daha fazla akıllı telefon kullanıcısı demek. 2013 birinci çeyrek sonu itibariyle 3 milyon 700 binden fazla Avea müşterisi; artan kalitemizle beraber, hızlı 3G internetin de tadını çıkarıyor.”

Yaptığı konuşmada dünya genelinde akıllı cihazlara yönelimin arttığına değinen Akdemir; “Son 10 yılda 3G’nin hayatımıza girmesiyle akıllı cihazların önemi de arttı. Dünya genelinde cihaz pazarındaki satış adetleri son çeyrekte, yüzde 4 artış göstererek 419 Milyona ulaştı. Akılı cep telefonu satış adetleri ise yüzde 42 artış göstererek 216 Milyon adet olarak gerçekleşti. Toplam pazarda akıllı cep telefonu satışlarındaki oran ise yüzde 52’ye kadar çıktı. Ülkemizde de bu trend kaçınılmaz olarak artarak devam edecek. Geçtiğimiz yıla baktığımızda; Türkiye’de 1 milyon 240 bin bebek dünyaya gelmiş. Satılan akıllı telefon sayısı yani akıllı dünyaya doğan müşteri sayısı ise 5.5 milyon yani tam 4.5 katı! Üstelik akıllı telefon sadece gençlerin değil her yaş grubunun ilgisini çekiyor. Bugün 55 yaşın üstündeki müşterilerimiz toplam akıllı telefonlu müşterilerimizin yüzde 7’sini oluşturuyor. Ama en önemlisi geçen yıla göre en yüksek artışı da bu grupta görmemiz…. Diğer yandan 35 yaş altı müşterilerimiz akıllı telefonlu müşterilerimiz arasında yüzde 51’lik bir paya sahip. 2013 yılı birinci çeyrek dönemi itibariyle, hızlı mobil internet ve akıllı telefon kullanımı birlikteliğiyle Türkiye’de cepten internet kullanan insan sayısı, 2011’e göre iki kattan daha fazla artarak 10 milyonu aştı. Benzer şekilde, tüketilen mobil data da %124 artarak 69 bin terra byte yani 15 milyon DVD kapasitesine denk bir büyüklüğe ulaştı.Türkiye’de de cep telefonu kullanan herkesin, bulunduğu kategoride ‘daha akıllısını ve daha iyisini’ hak ettiğine inanıyoruz. Avea inTouch 2 bu beklentiye yanıt verecek” dedi.

Avea inTouch 2’ye tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla veya KDV dahil peşin 449TL ödeyerek sahip olma fırsatı sunduklarını belirten Ertürk, Avea inTouch 2’nin önemli farklarından birinin de Avea uygulamalarının yanı sıra kullanım alanını genişletme özgürlüğü sunan ön yüklü uygulamaları olacağını belirtti. Ertürk: “Facebook, Twitter gibi en çok kullanılan sosyal ağlara tek tuşla bağlanabilen ve Android Market’teki yüz binlerce ücretsiz oyun ve uygulama ile zenginleştirilebilen Avea inTouch 2 kullanıcılarına akıllı telefon deneyimini doyasıya yaşatacak” dedi.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş