Avea T veriyor PTT B sağlıyor

Avea T veriyor PTT B sağlıyor

Pttcell_toplu1PTT ülkenin en eski kurumsal yapılarından biri. 1840 yılında kuruldu. 1855’ten beri telgraf gönderiyor, 1876 yılından beri uluslararası paket taşıyor, neredeyse icadından bu yana telefonla konuşturuyor. 1994 yılında telefon özelliğini bünyesinden kopan Türk Telekom’a devretse bile aslında sevenler hiç ayrılmıyorlar. Şirketin 6.5 yıllık efsane genel müdürü Emin Başer, özelleştirmenin ardından Türk Telekom’un yönetim kurulunda yer alıyor. Yine iki yıl genel müdürlüğünü yapmış İbrahim Şahin, halen yönetim kurulu üyesi.
Bankalarla ortak yaptıkları çalışmalar var. Ciddi bir dönüşüm içine girdiler özellikle son birkaç yılda.

Bugün yapılan bir basın toplantısıyla tekrar telekomünikasyon işine dönmeye karar verdiler. Avea’nın altyapısını kullanacak olan PTT, aynı futbol kulüplerinin yaptığı gibi isminin sonuna bir de Cell ekleyerek kendi mobil paketlerini satmaya başlayacak.

İlk etapta 200 PTT merkezinden sadece ön ödemeli paket satışı yapılacak. Bilindiği gibi kurumun yaklaşık 4 binin üstünde şubesi var. Eğer bir PTT paketiniz varsa tüm şubelerden para yüklemesi yapabilmek de işin ayrı bir güzelliği.

Sunulan pakete bakıldığında karşımıza şu çıkıyor: Pttcell müşterilerinin tek seferde 20 TL ve üzerinde yapacakları yüklemelerde kendi aralarında ayda 3000 dakikaya kadar ücretsiz olarak konuşmalarına imkan verecek olan tarife kapsamında; her yöne yapılabilecek 5 dakikalık aramalar 30 kuruş, her yöne gönderilebilecek 2000 SMS 9 TL, 1 GB’lık internet paketi ise sadece 14,5 TL olarak ücretlendirilecek.

Fenercell, Kartalcell ya da Avea Kral Tarife gibi Bu tarifeler Avea altyapısı kullanılarak sunulmuş en hesaplı rakamları oluşturuyor. Bu da şirketin PTT’ye verdiği önemin göstergesi…

Bu bakış açısıyla Avea PTT’ye Telefonun T’sinin desteğini verirken PTT de Avea’ya bayilerinin B’sini verecek…

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş