Site icon T K N L J

Baron’dan öğütler: Alçakgönüllü ol ve diyet yap

Twitter’daki @rupertmurdoch hesabını 31 Aralık’ta açan Murdoch, politikadan yeni yıl dileklerine pek çok paylaşımda bulundu. İki gün içerisinde 52 bin kişi tarafından takip edilmeye başlandı.

Twitter’daki ilk mesajında yakın zamanda Matt Ridley’in kitabını okuduğunu yazdı. Ama garip noktalama işaretleriyle oldukça garip bir mesajdı: “Have just. Read The Rational Optimist. Great book.”.

Hesabının açılmasında kendisine yardımcı olan Twitter yönetim kurulu başkanı Jack Dorsey’e şöyle bir mesaj yazdı: “Alçakgönüllülüğünü koru ve her zaman meraklı ol. Ve tabii ki diyet yapmalısın!”

Britain’s Times’dan Wall Street Journal’a ve hatta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Fox’a kadar tüm medya kuruluşlarıyla ilgili görüşlerini büyük bir rahatlıkla “tweet”liyor. Cumhuriyetçi Beyaz Saray heveslilerini kastederek attığı bir tweet’de “Ron Paul’un bugün yayınlanan Wall Street
Journal’daki karşı duruşu. Özgürlükçü mesaja büyük itiraz.” dedi.

Murdoch’ın sosyal medyaya hızlı girişi geçtiğimiz yıl telefon dinleme skandalıyla İngiliz kanadı yok olan imparatorluğu hakkında eleştirilere neden oldu. John Prescott, Murdoch’a yazdığı tweet’de News of the World’ün kapanmasına neden olan sesli mesajların dinlenmesine gönderme yaparak “Twitter’a hoş geldin… @rupertmurdoch. Telesekreterine bir yeni yıl mesajı bıraktım” dedi.

Bu arada Twitter yanlışlıkla Murdoch’ın karısı Wendi sisteme dahil oldu sandı ve alakasız adamın birini Wendi Murdoch diye güvenilir insanlar listesine aldı ama olsun, hatasından döndü, biraz utandı ve özür diledi…

Exit mobile version