Bayramda İstanbul’da kalan Avealılar çok konuşmuş

Avea’dan verilen bilgiye göre müşterileri, Ramazan Bayramı süresince toplam 267 milyon dakika konuşarak 430 milyon SMS gönderdi. En fazla konuşan il İstanbul olurken, bayram süresince en çok SMS gönderimi gerçekleştiren il ise İzmir oldu.

İller bazındaki dağılımda ise İstanbul 42 milyon dakika ile birinci sırada yer alırken, İzmir 25 milyon dakika, Ankara 22 milyon dakika konuştu. Antalya 11 milyon dakika ile dördüncü olurken, 9 milyon dakika ile İçel beşinci sırada yer aldı.

Avealılar, 3 günlük bayram süresinde 430 milyon SMS gönderimi gerçekleştirdi. 73 milyonu aşkın SMS gönderimi ile İzmir’in birinci olduğu il bazında ki SMS trafik sıralamasında ise yaklaşık 57 milyon SMS ile Ankara ikinci sırada yer aldı. 29 milyonu geçen SMS gönderimi ile İstanbul üçüncü, 23 milyonun üzerinde SMS ile Konya dördüncü ve Manisa ise 21 milyon ile beşinci sırayı aldı.

Bayramın ilk günü 195 milyon SMS gönderen Avealılar, Kadir Gecesi’nde yakınlarıyla yoğun bir SMS trafiği oluşturarak 168 milyon SMS gönderdi. Avealıların Kadir Gecesi’nde toplam konuşma süresi ise; 118 milyon dakika oldu.