Birleşik Krallığın en büyük telekom firmalarından BT, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde zarar açıklamıştı. Bunun sebebi olarak da girmeye çalıştığı pazarlarda sıkıntı yaşaması, toptan ve perakende satışlarındaki düşüşler etkili olmuştu.

Bunun üzerine harekete geçen firma giderlerinde ciddi bir kesintiye gitti. Sonuç olarak mali yılın üçüncü çeyrek rakamlarında operasyon gelirleri bir önceki döneme göre %22’lik bir artış gösterdi.

Açıklanan rakamlarda bu düşüş devam ediyor gibi gözüküyor. Perakende satışı %5, toptan satışı ise %8 düşüş sergiledi. Ancak BT’nin başarılı olduğu alan genişbant internet olarak ortaya çıktı. Bu dönem içerisinde 146 bin yeni kullanıcıyı profiline ekledi. Bu sayede Birleşik Krallık’taki toplam geniş bant internet kullanıcılarının %56’sı BT’yi kullanıyor durumuna geldi.

Firmanın CEO’su Ian Livingston, yaptığı açıklamada “Yaşadığımız çalkantılı döneme rağmen karımızda ciddi bir artış ile karşı karşıyayayız. Giderlerimizi daha da kısarak bu durumu devam ettirmeyi planlıyoruz” dedi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.