Çağrı merkezinden para kazanmak caiz midir?

Çağrı merkezinden para kazanmak caiz midir?

pegasus

Uzun bir tatil sürecinden geçen Türkiye Pegasus’un 0888’li çağrı merkezi numarasıyla “daha yakından” tanıştı. Bu kadar da olmaz dedirten sizin onları aramanızdan inanılmaz paralar alıyor.

pgs tarife

“Böyle bir sistem olmaz” cümlesinin altını hep birlikte TKNLJ formatında dolduralım:

  • 0888’li hatlar katma değerli ve gelir paylaşımlı hatlardır. Diyelim ki sizin “seksi” bir içeriğiniz var. Siz insanları telefonda ne kadar uzun tutarsanız, o kişiden ne kadar çok para kesilirse o kadar çok para kazanırsınız. Operatörünüz size bu paradan belli bir pay verir
  • Bir şirket, çağrı merkezini müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için açar. Çağrı merkezini aramak bir spor aktivitesi değildir. Başı dertte olan ya da şirketten beklentilerini karşılayamayan insanlar çağrı merkezini ararlar.
  • İlk iki maddenin bileşkesi olarak şu çıkarım kesindir: İnsanların yardım isteklerinden para kazanamazsınız, kazanmamalısınız. İnsanlar kendi ücretsiz hesaplarından sizi arayabilecekken onlara her halükarda dakikası 1,5 TL’den para kesemezsiniz.
  • Dakikada 1,5 TL çok büyük ücrettir. Bu paraya ABD ve Kanada’yı mobil telefondan yaklaşık 2 dakika arayabilirsiniz. Bu parayı ancak seks gibi “farklı” faydalar sağlayacak hizmetler için vermek ister insanlar.
  • Bu arada çağrı merkezini arayınca durun sizi bekletiyoruz cümlesinden bile para kazanıyorsa ve birisi çıkıp şunu derse haksız mıdır: “Ya bunlar beni bilerek para kazanmak için bekletiyorsa?”

Bir şirket, hem müşterilerinin yanında olduğunu söyleyip hem de onların acil dertlerinden para kazanamaz.

One Response to "Çağrı merkezinden para kazanmak caiz midir?"

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş