Çağrı merkezlerinin radyosu var

Çağrı merkezlerinin radyosu var

Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektörlerinin başında gelen çağrı merkezlerinin ilk radyosu radyocallcenter.com, sektör yöneticilerinden oluşan yayın kurulunun da katkılarıyla yayına hazırlandı. “Sektörün, iletişimin sesi” sloganı ile yola çıkan ve web üzerinden yayın yapacak olan radyo, 23 Ocak’ta resmen yayına başlıyor.

Çağrı merkezi sektöründe ortaya koyduğu birçok proje ile ilklere imza atan IMI Conferences, sektörü tek bir çatı altında toplayan çok önemli bir projeye imza attı: www.radyocallcetre.com Çağrı merkezi sektörünü çok farklı bir yapıda olduğuna dikkat çeken IMI Conferences Genel Müdürü Meltem Karateke, “Yaşanan yoğun rekabete karşı sektörde birlikte hareket etme, ortak bilinç oluşturma adına farklı bir vizyon var. Bu da sektörün
gelişim hızını tetikleyen çok önemli bir faktör” dedi. Radyo projesinin yaratıcısı olduklarını kabul eden ancak sahibinin tüm çağrı merkezi sektörü olduğuna da vurgu yapan Karateke, “Çağrı merkezi sektörü gençlere kariyer olanağı sunan, istihdam yaratan son derece genç ve dinamik bir sektör. Bu sektörün sesi olacak genç ve dinamik bir oluşuma ve vizyona ihtiyaç vardı. Bu bakışla radyocallcenter.com’u kurduk” dedi.

Çağrı merkezi sektöründe 55 binin üzerinde çalışan olduğuna ve bunların % 52’sinin 18-25 yaş grubu gençlerden oluştuğuna vurgu yapan Karateke, “Program yapısını sektörün yöneticileri ve çalışanlarıyla birlikte planladık, onlarla birlikte yayına başlıyoruz. Çağrı merkezi bugün tüketiciyi son derece yakından ilgilendiren, onun hayatını kolaylaştırmak için çalışan bir sektör ama gelişmesi gereken alanlar da hiç kuşkusuz var. Radyocalcenter.com ile hep birlikte sesli düşünecek ve gelişimi hızlandıracak projelere imza atacağız” dedi.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş