Çankaya’dan mal gibi mi görünüyorum acaba?

Çankaya’dan mal gibi mi görünüyorum acaba?

cankayaÇankaya internetin onayını verdi. Muhtemelen 864 rakımlı tepeden aşağı, İstanbul’a bakınca ben ve bu konuda konuşan insanlar mal gibi görünüyor olmalı ki Cumhurbaşkanı işte budur süper değişiklikler yaptık şimdi çok özgürlükçü oldu diyerek kanunu onayladı.

Meğerse bizim bütün söylediğimiz TİB başkanınca alınan engelleme kararının mahkemeye götürülmemesi yönünde oluşmuş. Önermiş büyüklerimiz ve demiş ki TİB engelleme yapar yapmaz mahkemeye başvuracakmış. O sorun böylece çözülecek. TİB Başkanı, engelleme yapar yapmaz 24 saat içinde mahkemeye başvuracakmış.

Bakan ve Cumhurbaşkanı seviyesindeki insanların anlama seviyesinde problem olamaz, muhtemelen anlatamadık. Bizim söylediğimiz kesin ve net olarak şu: TİB başkanı mahkeme emri olmadan KA-PA-TA-MAZ. Bunun neresi anlaşılmıyor onu anlayamıyorum. Ayrıca bunu yapan TİB başkanı dokunulmaz olamaz. Yaptığı yanlışlar için mahkemeye götürülmesinin Ulaştırma Bakanı iznine tabi olmaması gerekiyor.

Gelelim ikinci süper düzenlemeye: Trafik bilgileri mahkeme kararı olmaksızın TİB Başkanı’na verilebileceği eleştirileri varmış. TİB Başkanı, mahkeme kararı olmadan trafik bilgilerine erişemeyecekmiş. Trafik bilgilerine de kısıtlama getiriliyormuş. Yahu ben benim bilgilerime TİB başkanı bakmasın demiyorum ki… Kimse bakmasın diyorum. Beni fişlemeye muktedir bilgileri tutmayın! Buna hakkınız yok. Bu bilgiler benim kim olduğumu, hangi partiyi tuttuğumu, tutmadığımı politik fikirlerimi koyuyor ortaya. Son olaylardan ortaya çıktı ki devlet oluşturduğu bu tür bilgileri saklayabilecek yetenekte değil. Beni olduğum şeyle yargılayacak bilgileri TU-TA-MAZ-SI-NIZ!

Sonra Twitter’dan yazıyor Cumhurbaşkanı ve diyor ki “Bir süredir gündemdeki internet yasası hakkında yoğun mesajlar gönderiyorsunuz. Mesajlarınızda özellikle iki husus üzerinde itirazlar ilettiniz. Bu iki noktaya ilişkin sakıncaların esasen ben de farkındaydım. Nitekim, Hükümetimizle temasa geçip bu iki noktaya ilişkin düşüncelerimi paylaşmış ve bunların düzeltilmesini istemiştim. Memnuniyetle görüyorum ki iki maddeyle ilgili kaygılar yarın yeni bir yasal düzenlemeyle giderilecek. Bu düzenlemenin süratle gerçekleşmesine fırsat vermek için Macaristan’dan döner dönmez önümdeki yasayı onayladım. Hükümetimiz ve siyasi partilerimize gösterdikleri anlayıştan ötürü teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum.”

Kesinlikle 864 rakımlı tepeden bakınca mal gibi görünüyorum. Başka türlü bunları yiyebileceğimi düşünemez kimse. Başka türlü kimse böylesi bir yasayı çabucak onayladığı için sevgi dolu sözcükler bekliyor olamaz halkından…

Yazık bu ülkeye ve onun düşünen beyinlerine…

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş