Site icon T K N L J

Cepten seyahat planı

turkcell_seyahat_iphone5_5İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, müşterilerine iş ya da tatil amaçlı seyahatlerini cepten planlayabilecekleri yeni bir uygulama sunuyor. Ücretsiz indirilebilen Turkcell Seyahat uygulaması, seyahat öncesi ve sırasında gidilecek lokasyonun önceden keşfedilmesini sağlayan pek çok özelliği bir arada barındırıyor.

Turkcell açıklamasına göre, Turkcell Seyahat uygulamasında yer alan indirme özelliği ile Şehir Rehberi ve Hazır Sözlük gibi içerikleri önceden indirip yurt dışında data ücreti ödemeden çevrimdışı (offline) olarak incelemek mümkün.

Tüketiciler, Turkcell Seyahat uygulaması sayesinde THY ve Anadolu Jet uçuşları için online check-in yapabiliyor, yurt dışı konuşma, internet, mesajlaşma ayarlarını yapıp paket alımı yapabiliyor, uçakların güncel kalkış saatleri, rötar, iptal durumları ve kapı bilgileri için “Uçuş Monitörü”nü takip edebiliyor, bavulunu cepten hazırlayabilmek için de “Seyahat Listem” özelliğini kullanabiliyor.

Açıklamada yer alan bilgilere göre Turkcell Seyahat’in diğer özellikleri ise şöyle:

“Yurt içi ve yurt dışı 100’den fazla lokasyon için Şehir Rehberi (Görülmesi gereken yerler, alışveriş ve yemek için öneriler, hava durumu, para birimi, ulaşım haritaları), ülke ülke vize isteyen/istemeyen ülkeler ve gerekli evrak listeleri, bulunduğunuz il ve tüm dünya için hava durumu; İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca ve Almanca dilleri için 6 binden fazla kalıp içeren Hazır Sözlük, tüm Türkiye için havaalanı servis saatleri, seyahat ve sezona özel seyahat önerileri, döviz çevirici, ay ay Türkiye ve dünya etkinlik-festvial takvimi, iPhone kullanıcıları sadece Turkcell kullanıcılarına özel olan Turkcell Seyahat’i App Store’dan ücretsiz olarak indirebiliyor. Kısa bir süre sonra Android kullanıcıları da Turkcell Seyahat kolaylığından yararlanabilecek.”

Exit mobile version