Çocukları boşanmadan kurtaracak bir paylaşım sitesi

Türkiye’nin, “Bekar ve Çocuklulara” özel ilk sosyal paylaşım sitesi Bechos.com, “Yaşamla en keyifli buluşmalar” sloganıyla açıldı. Hem yurt içi hem de yurt dışında uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapan Yersu Kalaba’nın bir girişimi olan Bechos.com’un oldukça ilginç bir kuruluş hikayesi bulunuyor. Kendisi gibi artık evli olmayan çocuklu arkadaşlarının hayli fazla olduğunu fark eden Yersu Kalaba, “Evlilikler niçin yürümüyor? Neden çocuklara bunu yaşatıyoruz? Boşanma kararını verdiğim için kötü bir anne ya da kötü bir baba mıyız? gibi sorulara cevap bulabilmek ve bu süreçte yaşanan zorlukları paylaşabilmek için çevresindeki bekar ve çocuklu dostlarıyla 2009 yazında bir buluşma düzenliyor. Katılan herkesin bu etkinlikten çok memnun kaldığını gören Kalaba, yıl içerisinde bu buluşmaları tekrarlamayı kararlaştırıyor. Ancak, herkes için ortak bir zaman ayarlanamadığı için bu grup yeniden bir araya gelemiyor. Eşlerinden ayrılmış milyonlarca bekar ve çocuklu anne&baba olduğunu gören Kalaba, bu insanları önce sanal alemde
ardından da düzenli etkinliklerle fiziksel ortamlarda buluşturacak bir sosyal paylaşım platformu kurma fikrini buluyor ve Bechos.com’u kuruyor.

Geri planda 30’dan fazla dilde, içerik ve hizmetler sayfaları ise 4 ayrı dilde hazırlanan Bechos.com, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından birisi olmayı hedefliyor. Siteye üye olmak için belirli bir ücret ödemek gerekiyor. Böylece, dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal paylaşım sitelerinde yaşanan sıkıntıların benzerini yaşamamak ve üye profilinin kalitesini yüksek tutmak amaçlanıyor.

Siteye üye olan bekar ve çocuklu kullanıcılar, kendileri ve yaşamlarıyla ilgili her şeyi Bechos.com’dan paylaşabildikleri gibi, üye uzmanlardan Hukuksal, Finansal, Psikolojik ya da Romantik konularda danışmanlık da alabiliyor. Bechos.com, üyelerine aynı zamanda tanıtım imkanı da sunuyor. Bechos V.I.P üyeleri, sahibi oldukları, çalıştıkları ya da gönül verdikleri kuruluşların tanıtıcı reklamlarını site üzerinden ücretsiz yayınlayabiliyor.

Türkiye’nin ilk ve tek “Bekar ve Çocuklulara” özel sosyal paylaşım sitesi hakkında detaylı bilgi almak için bechos@bechos.com adresine yazabilir, üyelik için www.bechos.com adresini ziyaret edebilirsiniz