Cumhurbaşkanı 4G çöplük 5G’ye geçelim dedi

erdogan4G ile ülkeyi çöplüğe dönüştürmeyelim. İki yıl sabredip çalışalım. İki yıl sonra 5G’ye geçelim.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçkin ve akredite gazetecilerin bulunduğu Türk Telekom’un 175. yıl toplantısına katılıp 10 dakikalık bir konuşma yaptı. Ve orada belki de aylara adını yazdıracak bir konuya parmak basarak sayfanın tepesinde sizinle paylaştığım bu cümleyi kurdu.

Biz cumhurbaşkanının din seçimi, dövme yaptırma, çocuk aldırma, çocuk sayısı, internette girilecek siteler ve benzeri konularda bize neyi yapıp neyi yaptıramayacağımızı söylemesine alışkındık. Ama şimdiye kadar teknolojinin üst katmanlarına bu kadar girdiğini hiç görmemiştik.

Erdoğan 4G’yi çöplük olarak tanımladı. Bunu neye dayandırarak söyledi bilmiyorum. Ama dövme yaptırma konusuna karışma hakkını neye dayandırdığını da bilmediğim için çok fazla yorum yapmak istemiyorum.

4G’nin ülkemize 5 sene kadar geç gelmesinin sebebi bizim 3G’yi yine AKP iktidarındaki lakayıtlık yüzünden 10 sene kadar geç getirmemiz olduğunu unutmuşa benziyor.

Kendisi 5G’nin 2 seneye kadar geleceğini de öngörmüş. O zamana kadar uygun telefonların çıkacağına da adı gibi emin. Şimdiye kadar hiçbir konuda yanılmadığı için bu konuda da yanılma ihtimalini görmüyorum…

Benim yalnız ülkem… Tek ve yanlış yönlendirilen adamların dudaklarının arasında kaderi oyuncağa dönen zavallı ülkem…

Bu arda herhangi bir yönetsel ya da karar verme yetkisi olmayan cumhurbaşkanı öyle istiyor diye 4G ihalesi iptal edilirse o zaman ilgili mekanizmaların şahsiyet sorunsalını masaya gönül rahatlığıyla yatırabiliriz…