Bir insan grubu neen bir başkasının maç seyretmesini engeller? Bununla Dİgiturk’ü mü cezalandırır yoksa seyretmek için para vermiş olanları mı?

Peki Digiturk bu işi mahkemeye taşırsa ve bundan maazallah bir hapis cezası çıkarsa saldıranlar mağdur olur mu?

Bu soruların cevaplarını yakın taripte göreceğiz. Digiturk’ün açıklaması şöyle:

17 Mart 2012 tarihinde oynanan ve aynı zamanda Digiturk Lig TV ekranlarından canlı yayınlanan Fenerbahçe – Galatasaray maçının, yine canlı olarak internet üzerinden gerçekleştirilen gösteriminde zaman zaman aksaklıklar yaşanmıştır.

Bu aksaklıkların yayın sırasında internet sitemize yapılan bir saldırı sonucu meydana geldiği açıktır. Digiturk olarak, ücretini ödeyerek maç seyretmek isteyen kullanıcılarımızın seyir hakkını gasp eden internet korsanlarına karşı tutumumuz nettir. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin kimliği tespit edilmiş olup, hukuki ve cezai olarak şahıslar hakkında yasal işlemler başlatılmıştır. Değerli üyelerimizin haklarını korumak ve mağduriyetlerini gidermek birinci önceliğimizdir.

Bu konudaki hassasiyetimizi anlayışla karşılayacağınızı umuyor, yasa dışı yapılan her türlü girişime karşı mücadelemizde bizlere destek olacağınızı umuyoruz.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.