Site icon T K N L J

Doğuş Turkcell fiberiye WiFi dağıtıyor

Wifi_Sticker_12x12cmDoğuş Müşteri Sistemleri’nin (DMS) hayata geçirdiği Türkiye’nin eğlence ve yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU, dünyanın en hızlı mobil ve fiber şebekelerinden birisine sahip olan Turkcell ile yeni bir stratejik bir iş birliğine imza atıyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının %82’sinin internete aynı zamanda WiFi üzerinden bağlandığı ülkemizde ZUBİZU, üyelerini Ulus 29, Lacivert, Günaydın, Nusret, Mezzaluna, Gina gibi yüzün üzerinde seçkin restoranda ZUBİZU WiFi ile “Hoşgeldiniz” diyerek karşılıyor. ZUBİZU WiFi noktasında kullanıcılar fiber hızında yüksek hızlı internete bağlanarak trendleri ve gündemi takip etmeye devam ediyorlar. Yaşam tarzı uygulaması ZUBİZU, üyelerine bu yolla anında internete bağlanma ayrıcalığı yaşatıyor.

ZUBİZU WiFi servisini aktifleştirmek çok kolay. Üyeler telefonlarının” WiFi Ayarlar” bölümünden ZUBİZU ağını seçtikten sonra cep telefon numaralarını yazıyor ve ardından gelen onay kodunu sisteme giriyor. ZUBİZU üyeleri, ZUBİZU WiFi ağına bir kez üye olunca yüzlerce ZUBİZU WiFi noktasında bir daha giriş yapmaya gerek olmadan anında internete bağlanabilecekler.

Anlamadığım şey şu: Tüm dünyada WiFi hizmeti ülke yönetimleri nezdinde yaygınlaştırılırken, şirketler WiFi işi için bültenler çıkarken… Bu işin esas sahipleri Turkcell ve Türk Telekom gibi şirketler neden yayıp oturmayı tercih ederler? Neden WiFi vermezler?

Yani mesela 10 WiFi data birimi üç mobil kota birimine tekabül etse de hiç internetsiz kalmasak?

Çok mu zor?

Exit mobile version