e-Devlet patladı… Kısa Kısa – 19-21 Ocak

Kısa kısa köşesi, belirtilen tarih aralığında gazete, TV ve internet sitelerine yansımış haberlerin mümkün olan en kısa özetiyle size ulaştırılmış halidir. 
  • Kendilerini “Ayyıldız Tim” olarak isimlendiren Türk hacker grubu, İsrailli eski müsteşarın Twitter hesabını hackledi. Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen eski Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Dore Gold’un Twitter hesabına yerel saatle 22:47 sularında siber saldırı düzenledi. Eski İsrail Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Gold’un hesabını ele geçiren hacker grubu. “Hesabınız Türk Siber ordusu Ayyıldız Tim tarafından hacklenmiştir. Verileriniz ve özel mesajlarınız ele geçirildi. Türkler neler yapıldığını ya da neyin şeytani olduğunu asla unutmayacak.” mesajını yayınladı.
  • Türk Telekom 90 günden fazla süredir kendinde olan müşterilerine hediye veriyor. Hediye ne? Tabi ki kota. Kaç yıldır müşteriyse 3 katı gigabayt veriyorlar üç ay boyunca
  • Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar projesi kapsamında Uludağ Üniversitesi koordinatörlüğünde İngiltere’den Huddersfield Üniversitesi, Bulgaristan’dan Sofya Teknik Üniversitesi ile ULUTEK Teknopark ta bulunan Bizpark ile yürütülen ‘Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Aplikasyonları Projesi’nin ilk toplantısı UÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirildi.
  • İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde, dünyanın sayılı nükleer araştırma merkezlerinden Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinin (CERN) veri ve hesaplama birimini hizmete sundu… İstanbul Aydın Üniversitesi, yakın geçmişte “yaşamın kaynağının araştırıldığı yer” olarak kamuoyuna yansıyan Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezine (CERN) büyük bir katkıda bulundu.