Facebook düğmeye bastı şirketler coştu

Sosyal medyada aktif olmak isteyen şirketler, Facebook üstünde zaman zaman birbirinden ilginç etkinlikler düzenliyor. Facebook bu sefer şirketlere omuz vererek onların kendilerini Facebook platformu üstünden daha iyi tanıtmasını sağlamaya yönelik yardımlara başladı. Türkiye’nin önde gelen şirketleri bu çağrıyı anında cevapladı.

Facebook, kullanıcılarına cep telefonları üzerinden yer bildirimi yaparak ünlü markalardan özel fırsatlar, ödüller ve indirimler kazanmaya olanak sağlayan “Yer Bildirimi Fırsatları” uygulamasını Türkiye’de de başlattı. Facebook, Türkiye’deki ilk yer bildirimi fırsatlarını; önde gelen markalar Garanti Bankası, Teknosa, Turkcell ve Vodafone ile sağlıyor.

Facebook kullanıcıları yer bildirimi yaparak, Turkcell’in flagship mağazalarında mobil telefon aksesuarlarını yüzde 50, anlaşmalı Teknosa mağazalarında ise çok çeşitli ürünleri yüzde 50’ye varan indirimle satın alabiliyor. Benzer şekilde, Garanti Paramatiklerden destek kredisi başvurusunda bulunan ve kullananlar 50 TL bonus kazanırken, anlaşmalı Vodafone mağazalarında yer bildirimi yapan kullanıcılar, Facebook ile uyumlu Vodafone 555 cep telefonuna yüzde 35 indirimle sahip olabiliyor.

Yer bildirimi yapan ve fırsatlardan yararlanan kullanıcıların arkadaşları da haber kaynağında ilgili bildirimleri görerek bu fırsatları keşfedebiliyor. Facebook’un “Yerler” uygulamasının bir parçası olan Yer Bildirimi Fırsatları, Facebook kullanıcılarının cep telefonları üzerinden bulundukları yerel bölgedeki fırsatları yakalamasına ya da kullanıcıların arkadaşlarının haber kaynağı üzerinden avantajlı alışveriş ipuçlarını keşfetmesine olanak sağlıyor.