Facebook paralı ol-ma-ya-cak

Gün geçmiyor ki Facebook’suz bir gündem olsun. Facebook paralı oluyor gibi dedikoduları daha önce çok duymuşsunuzdur. Siteye gelen son güncellemeler doğrultusunda da aynı söylentiler tekrar serseri mayın gibi ortalarda dolaşmaya başladı, herkes post üstüne post, mesaj üstüne mesaj yağdırdı. Facebook’un resmi açıklamasından anladık ki böyle bir durum söz konusu değil ve asla olmayacak da.

Kurulduğundan bu yana mutad periyodlarla Facebook paralı olacakmış, hepimizden para kesecekmiş, para vremyenleri atacakmış gibi söylentiler yayılıp durur. Yine beli zaman dilimleri içinde buna karşı sesimizi yükseltmeliyiz, birlik olursak paralı yapamazlar gibi söylentiler de yayılır. Bu şekilde bazıları sizleri belli gruplara üye yapar, sonra o grupları parayla başkalarına satar. Siz de yalan dolan reklamlara baktığınızla kalırsınız.
Facebook yönetimi bizzat ve defalarca üstüne basarak ifade etti: Facebook paralı olmayacak. Ama bu Facebook içinde bazı hizmetlerin paralı olmayacağını göstermiyor elbette…