Facebook Türkiye ofis müdürü Londra’da çalışacak

Facebook Türkiye ofis müdürü Londra’da çalışacak

Derya_Ozkaya_MatrasFacebook, Derya Özkaya Matraş’ın yeni Türkiye Ülke Direktörü olarak atandığını duyurdu. Şirketin Londra ofisinde görev yapacak olan Matraş, Facebook bünyesindeki Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe liderlik edecek.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde alan Matraş, Columbia Business School’da MBA derecesini tamamladı. Daha önce Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev aldı. Matraş, Facebook’a katılmadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Yeni rolü ile ilgili heyecanını dile getiren Matraş; “Facebook’ta bizim sıkça kullandığımız bir söz var: Biz bu yolculuğun henüz sadece yüzde 1’ini tamamladık – ve bu durum Facebook’un Türkiye’deki faaliyetleri için daha doğru olamazdı. Ben bu yolculuğa daha yeni başlıyorum; fakat bağlantının gücüne dair gördüklerim şimdiden çok ilham verici… Facebook ülkemizde çok yaygın olarak kullanılıyor ve bu durum şirketin sunduğu ilgili ve etkili reklam çözümleri ile birleştiğinde ortaya, Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen ekosisteminde faaliyet göstermek isteyen marka ve ajanslar için eşi bulunmaz fırsatlar çıkarıyor. Türkiye’deki mevcut ve potansiyel müşterilerimizin etkili dijital stratejiler geliştirmesine destek olmayı ve müşterilerimizin Facebook deneyimlerini en iyi noktaya taşımak için onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Derya Özkaya Matraş’a katılıyorum. Yolculuğunun yüzde 1’ini tamamladı. Eğer Facebook Türkiye müdürü iseniz ve Londra’da çalışıyorsanız gerçekten daha gidecek çok yolunuz var demektir. Matraş Türkiye’de ajanslarla çok şey yapacağız demiş. Londra’dan mı? Bana çok ters geldi. Mutlaka birileri için mantıklı bir açıklaması vardır.

Facebook Türkiye’de neden ofis açmadığının sebebini açıklamak zorunda. 40 milyon müşterisi olan kaç şirket var Türkiye’de, Türkiye’de ofisi olmayan?

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş