FETÖ’den teknoloji dünyamıza büyük katkı

FETÖ’den teknoloji dünyamıza büyük katkı

cep telefonuCep telefonlarının en büyük korkutucu dolandırıcılık yöntelerinden biri aranan numarayı istediğiniz numara gibi gösterebilmek. Sizi hangi numara ararsa arasın yapacağınız minik bir teknolojik sihir numrasıyla bu numarayı bir bankanın çağrı merkezi gibi, emniyet genel müdürlüğünün numarası gibi, hatta cumhurbaşkanının telefon numarası gibi gösterebilmek mümkün.

Bu konu Türkiye’de çok kişinin başını yaktı ve prsının çalınmasına neden oldu. Ancak Türkiye bunu Mehmet Şimşek’in telefonunda bir anda çıkan “başbakan arıyor” yazısıyla öğrendi. Eğer manyağın biri Mehmet Şimşek’e bu şakayı yapmasaydı, Eğer Mehmet Şimşek’e şaka yapıldığı sırada başbakan “yo hayır ben aramıyorum bak bu da telefonum” demeseydi hüküet bu konuda hala adım atmış olmayacaktı.

Kullanıcıların her alanda canını yakacak bu uygulamanın üstüne, FETÖ örgütü kötü şeyler yapar diye gidilmesi çok kötü. Neredeyse 15 yıldır Demokles’in kılıcı gibi üstümüzde sallanıp duran bu korku verici tehdidin üstesinden gelinmesi için FETÖ beklenmiş… Hükümet bu konuyu halledin demiş operatörlere… Operatörler bunun için bize bir sene verin demiş. Devlet ne bir yılı üç ayda halledin demiş.

Kimse de çıkıp şimdiye kadar aklınız neredeydi dememiş.

Ya başbakandan “şurayı vurun diye emir gelmiş gibi gösterilirse” diye korkmuş hükümet. Başbakan nereyi vuracaklarını cepten mi haber veriyor? Kendi cebini mi kullanıyor bunun için? İnsanlar dolandırılmasın diye bu işi yapsanız daha iyi olmaz mıydı?

Umarım bir gün FETÖ’nün herkesi kanser yapacak bir uygulama üstünde çalıştığı bilgisi yayılır. Çünkü inanıyorum ki o gün hükümet tıp fakültelerinden 3 ay içinde kansere çare bulmasını isteyecektir…

 

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş