France Telecom Fiberden Vazgeçmiyor

France Telecom Fiberden Vazgeçmiyor

Telekom sektörü dünyada durağan bir tablo çizerken bazı firmalar yatırımlarından vazgeçmiyor. Bunlardan bir tanesi de France Telecom. Firma geçtiğimiz dönem piyasaya giren ve agresif bir fiyat politikası izleyen Iliad tarafından kıskaca alınmıştı. Bu durumla boğuşan firma yaptığı açıklamada yatırımlarına, özellikle de fiber konusunda yaptığı yatırımlara devam edeceğini duyurdu.

Firma bu dönemde fiber yatırımlarına 395 ile 460 milyon dolar arasında yatırım yapmayı öngörüyor. Hatta 2015 yılına kadar bu konuda yapılan yatırımların 2.6 milyar dolara ulaşacağı taahüt edildi.

France Telecom CEO’su Stephane Richard bu konuda bir açıklama yaparak bu ve benzeri konularda yorumlarını bildirdi. “Pazara birkaç hafta önce giren rakiplerimiz bizim fiber konusundaki tavrımızı hiç değiştirmedi. Geçtiğimiz yıl biz 198 milyon dolar, Iliad ise 280 milyon yatırım yaptı. Regülatör kurumun açıklamasına göre bütün Fransa’yı kapsayacak fiber altyapısının toplam maliyeti 33 milyar dolar. Bu değerin yanında bizim yaptıklarımızın değeri oldukça aşağıda. Dolayısıyla daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor.”

 

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş