Google çaycısının bile sosyal medya düşünmesini istedi

Larry Page Google’ın başına geldikten sonra ilk iş olarak sosyal medyaya verdiği önemi vurgulayarak hızla yükselen rakipleri Facebook ve Twitter’a kaptırdıkları sosyal medya algısını yeiden ele geçirmek istediğini söyledi.

Geçtiğimiz Cuma günü tüm Google çalışanlarına özel bir elektronik posta gönderen Paige, Google’ın rakiplerine karşı ayakta durması ve rekabet edebilmesi için sosyal medya araçlarına ihtiyaç duyduğunu belirtirken sosyal medya için yenilikler geliştirenlere şirketin izin verdiği ölçülerde, maaşlarında yüzde 25’e varan prim verileceği müjdesini paylaştı. Paige bu konuya öylesine önem veriyor ki şirkette çalışan ve sosyal medya konusuyla birebir ilgilenmeyenlerin bile verdikleri fikirlerin değerlendirileceğini, herkesin bu konuda bir şeyler düşünmesi gerektiğini belirtti.

Hep birlikte, el birliğiyle geliştirilen sosyal medya araçların denenmesi konusunda çalışanlarına cesaret veren Paige, çalışanlarından yakın çevrelerine, ailelerine ve tanıdıklarına Google’ın yeni sosyal medya araçlarını tanıtmalarını istedi.

Bu sosyal medya açılımının ardında, geçtiğimiz hafta sessiz lansmanı yapılan Google +1 vizyonu var. Facebook’un like ya da beğen linki gibi +1 butonuna tıklandığında elde edilen link başkalarıyla paylaşılabilir hale geliyor.