Google mobil yazılımcılara 130 ülkenin kapılarını açıyor

Google mobil yazılımcılara 130 ülkenin kapılarını açıyor

google-play-logoGoogle Play servisinde artık Türk uygulama geliştiriciler yarattıkları uygulama ve oyunları ücretli olarak sunma imkanına sahip olacaklar. Böylelikle Türkiye’deki geliştiricilere 130’dan fazla ülkeye erişen bir pazarın kapıları açılacak.

Android tabanlı uygulama geliştiricilerin Google Play üzerinden uygulama ve oyunlarını satabilmeleri için Developer Console’dan giriş yaparak Google Wallet hesabı oluşturmaları gerekiyor. Uygulamalarını ücretsiz olarak daha önce yükleyenlerin uygulama içi satın alma veya üyelik yolu ile para kazanma imkanları bulunuyor. Yeni uygulamalar ise uygulama içi satın alma veya üyelik yoluyla satış yapma dışında uygulamalarını doğrudan ücretli kategorisinde yayınlayabiliyorlar.

Bunoktada bir dokunmadan geçersem kendimi çok rahatsız hissedecektim: Şimdi 130 ülkenin başbakan ve ekonomi bakanı çıkıp da vay bu mobil yazılımcılar burada dükkan kursun dese iyi mi olur? Acaba bu bülteni gören devlet erkanımız “haa bi de bu vaaar doğruuu” derler mi acep? Böyle demeseler de en azından biraz üstünde düşünmelerinde fayda var…

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş