Site icon T K N L J

Google Türk içerikçisiyle nasıl sevişiyor?

googleEski Türk filmlerinin önemli bir klişesidir kadınların içkilerine ilaç atarak onları bayıltmak ve sonrasında ırzına geçmek. 1970 ve 80’lerin önemli korkularından biriydi bu sokağa çıkan gençlerine söylenen: “Aman yavrum yediğine içtiğine dikkat et neme lazım…” Sonrasında bu klişeden çıkan enteresan bir deyim doğdu: İçkisine ilaç atmaya bile tenezzül etmemek diye.

Google reklamları, 2000’li yılların başında etkin biçimde kullanılmaya başlanan bir mekanizma: Harika çalışıyor. Kısacık bir kodu sayfanızda reklamların çıkmasını istediğiniz alanlarına yerleştiriyorsunuz. Orada istediğiniz boy ve renkte reklamlar çıkıyor ve siz de gösterim ve tıklama başına paranızı Google üstünden banka hesabınıza alıyorsunuz.

Ancak başta anlattığım kavramla Google reklamları bir noktada buluşuyor: Google içkimize ilaç dahi atmaya tenezzül etmeden bizimle sevişiyor.

Konuyu TKNLJ formatında maddeler halinde inceleyelim:

Bu bakış açılarıyla gelirinin en büyük bölümünü reklam üstünden sağlayan Google Türk pazarı, ama en çok da Türk içerikçileriyle karşılıklı rıza barındırmayan derin bir aşk yaşamaktadır.

Bunu Türk içerikçilerinin tarihine bir not olarak düşmek istedim TKNLJ olarak…

Exit mobile version