Günde 4,5 saat “eş” arayan ülke vatandaşları

Günde 4,5 saat “eş” arayan ülke vatandaşları

5 milyondan fazla üyesiyle Türkiye’nin önde gelen ‘ciddi ilişki ve evlilik’ sitelerinden biri olan eÇift araştırmış bulmuş: Eşini sanal ortamda arayanlar eCift.com’da günde ortalama 15:08 dakika geçiriyorlarmış. Bu da yıl boyunca ortalama 98 saate denk geliyormuş. Siteyi aktif olarak kullanan üyelerin ise ideal çiftlerini bulabilmek için bir günde sitede geçirdikleri süre 4,5 saate kadar çıkabiliyor!

eÇift kullanıcıları, siteye her girişlerinde ortalama 35 profil geziyorlar. Kadın üyeler günde ortalama 14:06 dakikalarını eCift.com’da geçiriyor. Ortalama 32 profile bakıyorlar. Yıl boyunca geçirdikleri saat ise 92. Erkekler ise  günde ortalama 38 profile bakıyor, 16:03 dakika geçiriyor, bu da 1 yıl boyunca 101 saate denk geliyor. Kadınlar bir profili değerlendirmek için ortalama 84 saniye harcarken, erkeklerin profil başına ayırdığı süre ise ortalama 58 saniye. Erkekler kadınların daha çok fotoğraflarıyla ilgileniyor; kadınlara kıyasla fotoğraflara bakmaya ayırdıkları süre %65 daha fazla. Erkekler kadınların profillerini okumaya da yüzde 50 daha az vakit harcıyor.

Siteyi aktif olarak kullanan üyeler ise bir haftada ortalama 46 kez siteyi ziyaret ediyor ve her ziyaretlerinde ortalama 42 farklı profili inceliyorlar!

Mayıs – Ağustos aylarında site ziyaretçi sayısı ve sitede geçirilen süre %50 oranında artıyor.En düşük dönem Ocak Ayı, en yüksek dönem ise Ağustos ayı. eÇift üyeleri en çok 21:00 – 24:00 saatleri arasında siteye giriş yapıyorlar. Mesai saatiyle beraber sitenin trafiği de hızla artıyor. eCift.com üzerinde en çok vakit geçiren üyelerin meslek grupları ise sırasıyla şöyle: Öğretmen, emekli, mühendis, muhasebeci, turizmci, tekstilci, doktor, yönetici, mimar, bankacı.

Eşini internetten bulmuş (1995), bu konuda Türkiye’deki ilklerden biri olarak “biraz kitap ve gündem okuyun oğlum” demek beni derin bir ikilemde bırakıyor… Evet internetten birini tanımak sokak ya da kafelerde biriyle tanışmaktan çok daha iyi. Çünkü internette kimse kimseye süslü takılar, cafcaflı elbiseler ve iç gıcıklayıcı parfümlerle ve baş döndürücü vücut ölçüleriyle hava atamıyor. İnternet ortamında tanıştığınız zaman olması gereken şeylere; fikirlere, gerçek tepkilere ve en önemlisi beyne bakıyorsunuz. İnternetten gördüğünüz şey, aslında 10 sene sonra göreceğiniz erkek veya kadın oluyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş