Hayatını açık artırmaya çıkaran adam…

Bazı değerler vardır, ülkelerin onları kaybetmemesi gerekir. Düşünen insanlar ve beyinleri bu değerlerin başında gelir. Bazı değerler vardır, şanssızdır, onlar hapse giremez, terör kurşununa kurban gidemez, o yüzden de ön plana çıkıp yıldız olmazlar. Erbil Tuşalp onlardan biri. Düşünen yazan bir insan. Medya maymunu olmamış, maymunları adam etmeye soyunmuş bir “son iyi kuşak” gazetecilerden biri…

Geçtiğimiz hafta sonu Erbil Tuşalp hayatını açık artırmaya çıkardığını söyledi gazetelerden birinin bir köşesinde. Hayatını açık artırmaya çıkardı derken anladığınız maymunluk anlamında değil. Çok kullanılmış bilgisayarını, az algılanmış fikirleriyle birlikte açık artırmaya çıkardı.

12 Mart ve 12 Eylül dönemleriyle ilgili 30’a yakın kitabı bulunan en son ‘İslam İmparatorluğu’ adlı belgesel bir kitap yazan Tuşalp şöyle diyor: “Yazılmamış kitap taslaklarımın, araştırma projelerimin, dizi senaryolanm, şiir ve müzik CD’lerimin bulunduğu “çok kullanılmış” bilgisayarım adli ve ticari tüm sorumluluklar alıcıya ait olmak koşuluyla ‘ehven’ fiyata satılıktır. Açık artırma yöntemiyle yapılacak satışta en yüksek fiyat veren alıcıya ‘İmam Bayıldı’ senaryo projem de sözlü olarak anlatılacaktır. İlanen duyurulur.

Eğer Erbil Tuşalp bunu maddi yetersizlikten yapıyorsa… Eğer bu ülkede 30 kitap yazacak biri blgisayarını içindekilerle birlikte satmak durumunda kalıyorsa, o 30 kitap kuş kadar Erbil Tuşalp’i besleyemiyorsa, o kitapların konusu herkesin işine geldiği anlarda nefretle bahsettiği en büyük iki darbeyse… Yazıklar olsun bu ülkeye.

Erbil ağabeyin elektronik posta adresi: etusalp@superonline.com