Herkese ve her keseye konum temelli hizmet

Herkese ve her keseye konum temelli hizmet

Uydudan aldığı coğrafi konum bilgisini cep telefonu ağı üzerinden internete aktaran Mizi ile insan, araç, hayvan ve eşya takibi yapabilirsiniz. Telista Bilişim Genel Müdürü Yetkin Polat, Mizi ile insanların hayatlarını kolaylaştırdıklarını söyleyerek, “Yardıma ihtiyaç duyan özellikle hasta ve engelli yakınları, sevdiklerinin kaybolması ya da yalnız kalmaları durumunda başlarına gelebilecek problemlerden ötürü çok fazla sıkıntı çekiyor. Aynı şekilde okul çağındaki çocuklarını izlemek isteyen ebeveynler ve evcil hayvanlarını izlemek isteyenler pek çok problemle karşı karşıya. Mizi; yardıma ihtiyaç duyan herkesin hayatına bir nebze olsun rahatlık getirirken, sorumlu yakınlarının da hayatlarını kolaylaştırıyor” açıklamalarında bulundu.

Mizi’nin kullanımı ise oldukça kolay. İzlenenin coğrafi konum bilgisi uydudan alınıp, cep telefonu şebekesi üzerinden, izleyenin bilgisayarına aktarılıyor. Kullanımı son derece basit ve şifre ile korunan bir program yardımıyla izleme yapılıyor. İzlenen kişi, araç, hayvan veya eşyalar elektronik harita üzerinde belirlenen alanlara girdiklerinde veya bu alanlardan çıktıklarında izleyenin cep telefonuna kısa mesaj veya elektronik posta ile konum bilgisi gönderiliyor. İzlenen kişi acil yardıma ihtiyaç duyduğunda da benzer şekilde konum bilgisi kısa mesaj ve elektronik posta olarak ilgili kişilere iletiliyor. iPhone ve Android telefonlar için geliştirilen Mizi uygulamasına sahip cep telefonu kullanıcıları sadece istedikleri zamanlarda ve onayladıkları kişilerce izlenebiliyorlar. Mizi’nin Pico-Mizi, Saat-Mizi ve Oto-Mizi gibi günlük kullanıma uygun, taşıması kolay seçenekleri de mevcut.

Mizi’nin en önemli yönünün Avrupa Birliği normlarına uygun olduğunu belirten Yetkin Polat; tüm cihazların Almanya’da üretildiğini ve başka özel bir cihaza ihtiyaç olmadan sadece cep telefonlarına yüklenen basit bir programla da telefonları izleme cihazına dönüştüren uygulamalarının da olduğunu altını çizdi.

Araç filosuna sahip ve sahada çalışma yapan işletmelerin bütün operasyonu tek bir merkezden gerçek zamanlı olarak yürütülebiliyor. Mizi, araçların ve çalışanların gün içindeki bütün hareketlerini izleyebilme olanağı sunarken; işgücünden, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayarak operasyon maliyetlerini düşürüyor. Filo yönetimine uygun Filo-Mizi ve tır, gemi, konteyner gibi uzun yol alan araçları için ise Uzun-Mizi cihazları mevcut.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş