Hey Facebook, biz burada çok soru soranları sevmeyiz dostum…

Facebook, daha önce kullanıma sunduğu Questions uygulamasını temizleyip düzelterek kullanıcıların beğenisine sundu. Facebook Questions uygulamasına giren herkes kendi sorularını yaratabiliyor, istediği arkadaşlarını seçerek hazırladığı osuraları onlarla paylaşıyor, cevaplarını alıyor.

Aslında yapılan şeyin mantığı çok basit: Facebook’u basit bir bugün ne yedim, nereye gittim ne yaptım aracı olmaktan çıkarıp daha çok birbiriyle entelektüel düzeyde iletişim kuran, fikir tartışan görüşlerini yorumlayan bir araç haline getirmek istiyorlar.

Elbette her uygulama gibi bunda da “bir çiçek olsanız ne olurdunuz” gibi sorular da olacak, önümüzdeki seçimlerle kamu oyu yoklamaları da… Ama her ne olursa olsun Facebook’a bu sayede yeni bir canlılık gelecek.

Questions içindeki en önemli gelişmelerden biri sizin hazırladığınız sorular sadece bsizin arkadaşlarınız tarafından değil, aynı birbirine gönderilen resimler gibi yönlendirilip onların arkadaşları tarafından da cevaplanabilecek. Soryu hazırlayan kişi, kimin hangi sırayla cevap verdiğini de görüyor olacak.

Daha önce soru cevap hazırlayan Quora gibi uygulamalarla Facebook Questions’ın farkı çok basit: Quora sadece entelektüel bir mekanizma içinde ciddi ve akil sorulara cevaplar arıyor. Facebook Questions ise… Bildiğimiz Facebook…