İnsanlığa Yardım Edecek Bir Proje

İnsanlığa Yardım Edecek Bir Proje

Facebook’un yaratıcısı Mark Zuckerberg’i tanımayan kişi son 4 yıldır mağarada yaşıyor demektir. Ancak şirketin hissedarlarından ve Zuckerberg’in oda arkadaşı Dustin Moskovitz, o kadar da tanınan bir kişi değil. Her ne kadar Facebook’un %7.2 hissesine sahip olsa da (ki bu kabaca 4 milyar dolarlık bir değer anlamına geliyor) Moskovitz, San Fransisco’da yaşamaya devam ediyor.

Herkes onu Karayiplerde içkisini yudumlarken ya da dünyayı dolaşırken hayal ederken, o yeni şirketler kurup yatırım yapmaya devam ediyor.

Dustin, şu anda Asana adındaki bir projenin peşinde. Detaya çok girmese de iş yapış şeklini değiştirmek için yeni bir yöntem olarak hazırlanan bir proje olduğundan bahsediyor. Milyarder olmak, hırsından bir şey kaybettirmemiş olsa gerek ki “İnsanlığa yardım etmek öncelikli hedefimiz. Emekli olup kenara çekilseydik dünyaya fayda sağlayamıyor olurduk” diyor.

Ayrıca Moskovitz ve ortağı Rosenstein yeni projelerini tanımlarken kendilerine pay çıkarmayı da ihmal etmiyor; “Bizler kansere çare bulabilirdik, ya da diğer sorunlara el atabilirdik, ancak biz kansere çare bulmaya çalışan insanlara yardım etmeyi tercih ediyoruz. Daha meta bir yaklaşımımız var”

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş