iPad’e gerçek ekran klavyesi

Steve Isaac, Pad’te uzun e-mailler yazma sıkıntısına son vermek isteyen bir girişimci ve 10 bin dolar istedi, 200 bin dolar sermaye topladı. Kickstarter adlı girişimci ruhlardan çıkan ürünlerin paylaşıldığı web sitesinde amaç, girişimcilere hayallerini gerçekleştirmek için diğer girişimcilerden kaynak sağlayarak, yaratıcı fikirleri hayata geçirmek.
Laptop ekran koruyucusu gibi iPad ekranına yapışarak dokunmatik ekrandan daha konforlu bir yazış deneyimi sunan silikon ürünü 45 dolardan satışa sunan Isaac ve partneri 10 bin dolar isterken 200 binden fazla para topladı. 5 bin kişinin silikon klavyenin üretimi için sabırsızlandığını belirten Isaac oldukça etkili bir iş yapmışa benziyor.
Hayal ettiği bu ürünü piyasaya çıkarmak için sermaye sağlamak amacıyla siteye girerek ürününü sergileyen Isaac, ürünü mağazalarda 45 dolardan satabileceğini düşünerek Kickstarter’a koydu ve adeta patlama yarattı.
Bir elin nesi var iki elin sesi var mantığıyla ilerleyen Kickstarter sitesindeki girişimciler böylece bu yıl içinde toplam 79 milyon dolar para toplamış oldu. Bu fikrin hayata geçmesinin ardından şüphesiz Kickstarter ve benzeri siteler de bir hayli prim yaparak dikkatleri üzerine çekecek.