iPhone 5’i ilk kez Türk basını açıkladı!

Tüm dünya daha iPhone 4’e alışmaya çalışırken, henüz iPhone 5’in esamesi bile okunmazken bir Türk haber ajansı iPhone 5’i Türkiye’ye getirdi. Mali polisin yaptığı denetimlerde 473 adet kaçak cep telefonunun ele geçirildiğini belirten ajansımız, ele geçirilen telefonların arasında henüz piyasaya çıkmayan iPhone 5’in olduğunun görüldüğünü söyledi.

Bu noktada aklımıza birkaç senaryo geldi bunu sizinle paylaşmak istedik:

  1. Hatırlanacağı üzere iPhone 4 daha önce bir restoranda unutulmuştu. Bunu Apple’ın ürüne olan ilgiyi yukarı çekmek için yaptığı düşünülmüştü. Muhtemelen Apple bu sefer çıtayı yukarı çekerek telefonu bir kaçakçıya verdi ve ilgiyi patlatmayı hedefledi.
  2. Türk kaçakçılar kaçak telefonları yurt dışı bayilerden almak yerine direkt olarak Steve Jobs’un laboratuvarlarından almayı hedeflediler. Böylece daha ucuza getirdiler.
  3. Polisler “abi ne telefon yakaladınız” diye soran gazeteciler bezginlikle “iPhone 8” diye cevap verdi. Gazeteciler “yok 8 olmaz olsa olsa 5’tir o dedi” ve haberi oradan gördü. Polisler şu anda feci gülüyorlar.
  4. Polisler 5 adet iPhone bulduk dedi, gazeteci onu iPhone 5 diye çevirdi. Ama böyle olsa haberin devamında Nokia 312 yazması gerekirdi