Lenovo profesyonele kaçtı

Lenovo Türkiye, 2010 yılının son çeyreğinde, toplam PC pazarında %8’lik pazar payına ulaşarak, 4. sıraya yerleşti. Bu oran ile Lenovo, geçen yıla gore, %62.1 büyüme kaydetti. Dizüstü bilgisayarlarda ise Lenovo, son çeyrekte elde ettiği %10,1’lik pazar payı ile 3. sıraya yerleşti. Böylece, dizüstü PC segmentinde geçen yıla göre %62,5’lik büyüme rakamına ulaştı.

2010 yılının son çeyreğinde toplam KOBİ bilgisayar pazarı ve KOBİ dizüstü pazarında liderliğini korumayı ve geliştirmeyi hedefleyen Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “KOBİ’lerdeki profesyoneller, iş hedeflerini gerçekleştirirken özel yaşamlarını da aksatmayacakları esneklikte bilgisayarlar talep ediyor; performans ile uyumlu tasarımlara önem veriyorlar. Yeni ThinkPad Edge ürün serisi, kullanıcılara, dizüstü bilgisayarının özel tasarımıyla birleşmiş yüksek performansı, hem şık hem de ThinkPad kalitesinde sunuyor.”

Faik Burhanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “2010 yılının 3. çeyreğinde, Lenovo’nun yenilikçiliğinin somut bir sonucu olarak, ThinkPad dizüstü bilgisayarımız, Technology Business Research araştırma şirketinin yaptığı “Şirketlerin Bilişim Teknolojileri Satın Alma Eğilimleri ve Müşteri Memnuniyeti” araştırmasında, art arda altı raporlama döneminin tümünde birinci oldu. Bu sıralamalar, donanım güvenilirliği/kalitesi, iş yapma kolaylığı, tamir süresi ve telefon yoluyla verilen destek gibi konulardaki somut verilerden yola çıkılarak yapıldı.”