LG ve Youtube herkesi 3D film yönetmeni yapıyor

LG ve YouTube, 3D deneyimini mobil cihazlara taşımak için ileriye doğru büyük bir ortaklık adımı atıyor: LG’nin yakında çıkaracağı Android destekli akıllı telefonlar, kullanıcılara 3D videoları gözlüksüz çekip izleyebilmenin yanı sıra, bu videoları YouTube’a yükleyip başkalarıyla anında paylaşma fırsatını da sağlayacak.

LG Electronics Mobil İletişim Birimi Başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, “Optimus 3D, akıllı telefonlarla, 3D deneyiminin iki sıkıntısını oluşturan sınırlı taşınabilirlik ve özel gözlük sorunlarını geride bırakmış oluyoruz. Ayrıca, YouTube ile kuracağımız ortaklık, tüketicinin kolayca 3D içerik üretmesini ve geniş bir 3D içerik yelpazesine kolayca ulaşmasını da sağlayacak” dedi.

YouTube Platform Ortaklıkları Başkanı Francsico Varela, “3D teknolojisi bugüne dek klasik olarak büyük Hollywood film stüdyolarına mahsustu. Yeni LG Optimus 3D ile herkes her yerde 3D video çekerek bu videoları YouTube’a yükleyip arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Topluluğumuzun bu yeni teknoloji ile çekip paylaştığı yaratıcı videoları görmek bize büyük bir heyecan veriyor” dedi.

Optimus 3D, Barselona’da düzenlenen 2011 Mobile World Congress kapsamında tüketiciye tanıtıldı ve üç boyutlu YouTube deneyimini sağlayabilen ilk cihaz olarak tarihe geçti. Android destekli Optimus 3D, 2011’in ikinci çeyreğinin başlarında Avrupa’dan başlayarak, tüm dünyada satışa sunulacak.