Manyetik saçmalamada yeni bir rekor

Şimdiye kadar futbolda çalınmayan penaltılar, verilmeyen goller ve gösterimeyen sarı kartların ardına sığınan yöneticileri görmüş, bunların demeçlerine alışmıştık. Ama bu hafta verilen bir demeçle bu alanda yeni bir devir açılmış oldu.

Denizli’nin Sarayköy ilçeI sinde 2. Amatör B Grubu’nda yenilgisiz olarak mücadele eden Esnafspor, ilk kez kendi evinde oynadığı mücadelede Akhanspor’a karşı 1-0 mağlup oldu. Esnafspor Kulübü Başkam İsmail Çömez ve takım kaptanı Özkan Seyhan, sürekli galip gelen takımda hiçbir sorun olmadığım, yaklaşık 3 hafta önce ilçe stadmm hemen yamnda kurulan baz istasyonunun yaydığı manyetik alandan dolayı yenildiklerini savundu.

Sarayköyspor tarafından antrenman ve maçlarda kullanılırken, ilçenin spor camiası baz istasyonunun buradan kaldırılmasını istedi. Ancak bugüne kadar olumlu bir gelişme sağlanmadı. Geçtiğimiz hafta sonu ise 5 haftadır yenilgi yüzü görmeyen Esnafspor, Akhanspor karşılaşmasında 1-0 mağlup oldu. Yenilginin nedeni, sporcuların 3 haftadır antrenman ve maça çıktıkları stadm yanındaki baz istasyonuna bağlandı. Çömez, baz istasyonunun sağlığı olumsuz etkilediğinin herkes tarafından bilindiğini ancak spor yapılan bir alanm yalanma konmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Çömez, “Bu sezon hiç yenilmeyen takımımız anlamadığımız bir nedenden dolayı mağlup oldu. Futbolcuların performanslarında bariz bir düşme var. Baz istasyonunun etkisi olabileceğini düşünüyoruz. İstasyon, kent merkezinin 3 kilometre dışmda olmalı. Aksi halde bu yenilgileri devam edecek” diye konuştu. Seyhan ise, tüm antrenman ve maçlarım bu sahada yaptıklarını belirterek sürekli manyetik alana maruz kaldıklarım savundu. Son zamanlarda üzerlerinde anlayamadıkları bir yorgunluk ve performans düşüklüğü olduğunu ileri süren Seyhan, bunun baz istasyonundan kaynaklandığım ileri sürdü. Seyhan, “Baz istasyonu durduğu sürece kaybedeceğimizden çekiniyoruz” diye konuştu. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı (Soldan) Seyhan ve Çömez baz istasyonunu suçladı.