Menüler teknolojiyle hayata dönüyor

Happy Moon’s Grup, yemek sektöründe yeni bir dönemi başlatacak bir ilke imza attı. Grup, hem müşteri beklentilerine günümüzün dijitalleşme eğilimlerinden yola çıkarak yanıt vermek hem de salgın kapsamında alınan hijyen tedbirlerini en üst seviyeye çıkarmak için “3D Menü” uygulamasını hayata geçirdi. Türkiye’de bir ilke öncülük eden uygulama ile müşteriler; Happy Moon’s Cafe şubelerinde bulunan menülere dokunmadan, telefonları aracılığıyla QR kod okutarak, hiçbir uygulama indirmeye gerek kalmadan anında 3D Menü’ye ulaşabilecekler.  Müşteriler siparişini verecekleri ürünü ister 3D modeline bakarak, isterlerse ürünün birebir ölçülerdeki boyutunu artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde masalarına yansıtarak seçebilecekler.

Ayrıca Happy Moon’s Grup, yepyeni bir müşteri deneyimi sunduğu ve misafirlerini markanın bir parçası haline getirmeyi hedeflediği “Menüye Hayat Kat” dijital projesi ile de yine Türkiye’de bir ilke imza atacak. Bu kapsamda Happy Moon’s Cafe şubelerine gelen müşterileri menülerde bir sürpriz karşılayacak. Menüler, çok sayıda farklı lezzetin yanı sıra Happy Moon’s Cafe konuklarının keyifli anlarına dair fotoğraf ve videolarla adeta hayat bulacak. QR kodları telefonları aracılığıyla okutan müşteriler, Happy Moon’s Cafe’de geçirilen eğlenceli anlara tanıklık edecek. Happy Moon’s Cafe’de geçirdikleri keyifli anlara dair videoları sosyal medya hesaplarından paylaşan müşterilerden seçilen videolar menülere yüklenecek ve  kendi videolarını da menüde izleyebilecek.

“Happy Moon’s Cafe”,“Manhattan”, “BOB’S” ve “Happy Moon’s İKON” markaları ile adından sıkça söz ettiren Happy Moon’s Grup, bu kez de teknoloji odaklı yatırımıyla bir ilke imza atarak hayata geçirdiği uygulama ile sektöre yön vermeye hazırlanıyor. Kuruluşunun ardından 22 yılı geriden bırakan ve pandemi döneminde de yatırımlarına ara vermeyen grup, kafe ve restoranların tekrar açılması ile birlikte “3D Menü” uygulamasını başlattı. Happy Moon’s Grup pazarlama ekibinin yoğun çalışmalarının ardından Happy Moon’s Cafe’nin menüsünün tüm tarzı tamamen değiştirildi. Menüdeki tüm ürünler 360 derece açı elde edilecek şekilde farklı açılarla tek tek çekildi, her bir ürünün modellemesi yapıldı ve görseller sisteme entegre edildi. Test süreçlerinin de tamamlanmasının ardından uygulama kullanıma hazır hale getirildi. Grup, söz konusu uygulaması ile neredeyse her kafe ve restoranın kullandığı QR menüden farklı olarak müşteri deneyimini artırmayı hedefliyor.

3D Menü müşterilerin evlerine geliyor!

Happy Moon’s Cafe şubelerine gelen müşteriler, telefonları aracılığıyla QR kod okutarak hiçbir uygulama indirmeye gerek kalmadan 3D Menü’ye ulaşabiliyor. Müşteriler böylece siparişini verecekleri ürünü ister 3D modeline bakarak,  isterlerse ürünün birebir ölçülerdeki boyutunu artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde masalarına yansıtarak seçebiliyor. Müşteriler, tercih ettikleri yemek, tatlı, kahvaltı ya da herhangi bir ürünü masasına gelmişçesine görebildiği gibi, ürünün tüm detaylarına da yakından bakabiliyor. Ve böylece ürünün hangi boyutta geleceği ve içinde neler olacağını önceden görebiliyor. Ayrıca müşteriler,  Happy Moon’s App’inde yer alan QR kodu okutarak evlerinde de uygulamayı kullanabiliyorlar. 3D Menü’de 150 kalemden fazla ürün tek tek, en ince ayrıntısına kadar yer alıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Happy Moon’s Grup Pazarlama Direktörü Tuğba Şen Demirci, “Pandemi döneminde müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak sağlık/hijyen ve deneyimi bir arada nasıl daha efektif hale getiririz diye düşünerek bu menüyü oluşturduk. Günümüzün dijitalleşme eğilimi ve müşteri kitlemizin çoğunluğunu oluşturan gençlerin yeniliklere açık olması, tercih ettikleri markalarda da dijital deneyimler yaşama arzusu bizi bu konuda cesaretlendirdi. Böylece müşterilerin menüye dokunmadan istedikleri ürünü seçtikleri ancak ürün seçerken de zorlanmadıkları, ayrıca seçimini daha bilinçli ve kolay yapabilmesine, siparişini beklerken arkadaşları ile masada eğlenerek vakit geçirmesine imkan sağlayan artırılmış gerçeklik teknolojisini kullandığımız 3D Menümüzü hayata geçirdik” dedi.

“Müşterilerimizin keyifli anlarıyla menümüze hayat katacağız”

“Menüye Hayat Kat” dijital projesi ile de yine Türkiye’de bir ilki hayata geçirdiklerini vurgulayan Tuğba Şen Demirci, “Menüye Hayat Kat, yepyeni bir müşteri deneyimi sunduğumuz, misafirlerimizi menümüzün ve markamızın bir parçası haline getirdiğimiz çok özel bir proje. Projemizle menülerimizi interaktif hale getiriyoruz. Biz sosyal bir markayız. Müşterilerimiz bizi hem lezzetimiz için hem de atmosfer ve ambiyansımız için tercih ediyor. Şubelerimizde; arkadaşları, aileleri ile birlikte vakit geçirmekten zevk alıyor. Biz de projemiz ile tam da bu anlarını onlarla paylaşıyoruz” diye konuştu.  “Müşterilerimizin hayatlarından anlarla menümüze hayat katıyoruz” açıklamasını yapan Tuğba Şen Demirci, “Müşterilerimiz, Happy Moon’s Cafe şubelerine geldiklerinde menülerde onları bir sürpriz karşılayacak. Basılı menülerimizi, konuklarımızın keyifli anlarına dair fotoğraflar ve videolar ile adeta canlandırdık. Müşterilerimiz menümüzde yer alan QR kodları telefonları aracılığıyla okuttuklarında izleyecekleri videolarla Happy Moon’s Cafe şubelerinde geçirilen keyifli anlara tanıklık edecekler. Kendileri de şubelerimizde geçirdikleri keyifli anlara dair videolarını #menüyehayatkat etiketi ile sosyal medya hesaplarına yükleyebilecekler. Yüklenen videolar arasından seçilen  videoları da yine menülerimize QR kod aracılığıyla yükleyeceğiz. Böylece müşterilerimiz Happy Moon’s Cafe şubelerine bir daha geldiklerinde kendi videolarını da izleyebilecekler. Videoları belirli aralıklarla değiştireceğiz böylece müşterilerimiz şubelerimize her geldiklerinde menümüzde farklı videolar izleyebilecek. Bu projeyle menümüz anlık değişecek, canlanacak ve hayata dair anlara şahitlik ederek menümüze hayat katmış olacağız” dedi.