Microsoft: One minute! Bir daha da gelmem CES’e

Microsoft: One minute! Bir daha da gelmem CES’e

Microsoft, Uluslararası Tüketici Elektronikleri Show’u CES’in 2012’deki oturumundan sonra bu organizasyondan çekileceğini açıkladı. Gerekçe olarak ürün lansman tarihlerinin organizasyon ile örtüşmediğini gösteren Microsoft’un Ocak’ta CEO Steve Ballmer’ın son oturumunu düzenledikten sonra sahneden ineceği belirtildi. CES organizasyonu ise Microsoft’un boşalacağı yere geçmek isteyen pek çok şirket olduğunu belirterek dik duruşunu korumayı tercih etti.

Apple’ın 2009’dan bu yana benzer gerekçelerle katılmadığı organizasyon A.B.D.’de her yıl 150 bin kişinin katıldığı son derece popüler ve önemli bir etkinlik ancak Microsoft’un bakış açısından bakılacak olursa gerçekten şirket için çok verimli bir aktivite gibi görünmüyor. 9-12 Ocak’ta Las Vegas’ta gerçekleşecek Microsoft’un son oturumunda CEO Ballmer’ın, Windows 8 ya da en az onun kadar etkili bir ürüne dair anlatılabilecek düzeyde ilerleme bulunmuyor. Bu noktada da Microsoft’un bu kararı yerinde sayılabilir.

Microsoft, organizasyondan tamamen çekilmeyeceğini, tüketiciler ile burada buluşmaya devam edeceğini belirtirken yalnızca eskisi kadar öncelikli bir pozisyonda olmayacaklarına değinildi. Böylece kurucu Bill Gates’in 11 sene boyunca aralıksız olarak, yeni CEO Ballmer’ın da 3 yıl daha devam ettirdiği ev sahipliğinin sonunda, organizasyon tarihi ile şirketin lansman tarihlerinin uyuşmadığı ve anlatılacak şeylerin kısıtlı olduğu gerekçesiyle şirket, 2013’ten itibaren yer almayacağını resmen duyurmuş oldu.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş