Site icon T K N L J

Okullara internet ucuzladı diyelim herkes yesin

okulTüm gazetelerde bakanın ağzından yihuuu, hüloğğ tadında görülen bir haber var: Okullara indirimli internet müjdesi gelmiş. DSL tarifeleri yüzde 10 oranında düşürülecekmiş. Yaşasın!..

Bu noktada durup biraz uzaklara bakarak bu haberi yapan gazetelerimizin yaşadığı mutluluğu birkaç dakika için tadın. Yeterince sevindim dedikten sonra yazının kalan kısmını okumaya başlayın.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) sunulan DSL internet tarifelerinin yüzde 10 oranında düşürüldüğünü bildirmiş. Bakan Elvan, Türkiye’de internetin yaygınlaşması için ihtiyaç duyulan düzenlemeleri art arda hayata geçirdiklerini ifade etmiş.

Şimdi gazetecilerin sormadığı, üşendiği ya da soru soran kısımlarının yemediği soruları biz soralım. Bakalım cevap gelecek mi camiadan:

Bu soruların cevabını araştırmadan yaşasın internet ucuzlayacak haberi yapmayın. Siz de okurlar olarak yaşasın internet ucuzluyor diye sevinmeyin. Bir de halkımızı milyonlarca öğrenci okulda tabletle internete girecek diye kandırmayın. Bakın bakalım kaç okulda toplam 2 megabitin altında internet hızı var, kaç okul kotayı aşacak kadar olsun internet kullanmış, kaç okul öğretmeni okullarında notlarını girecek kadar hız bulamadığı için akşam  çoluğundan çocuğundan vakit çalarak evinde internete giriyor…

Benim içim hiç rahat değil bu haberi sevinerek veren gazetelerin olduğu bu ülkede.

Exit mobile version