Panasonic Avrupa’da Akıllı Telefonla Yarışa Katılıyor

Elektronik cihaz üreticisi Panasonic, Avrupa pazarında etkin bir biçimde var olmak için harekete geçti. Planları arasında 1.5 milyon cihazın satışı yer alıyor. Toplamda 2015 yılına kadar 15 milyon ünite satışını hedefleyen firma, şimdiden çalışmalara başladı.

Panasonic Avrupa CEO’su Laurent Abadie, Panasonic’in Hamburg’daki yıllık organizasyonu Panasonic Convention’da şirketin global akıllı telefon portföyünü Avrupa pazarına sunma planlarını anlattı. Abadie, Panasonic’in Avrupa’ya ilk sunduğu ürün olan ELUGA’yı da tanıttı. Panasonic Avrupa CEO’su Abadie konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Panasonic Japon pazarındaki lider mobil telefon tedarikçilerinden biridir. Avrupa’da özellikle ‘akıllı telefon’ kategorisindeki cep telefonlarına olan tüketici talebi giderek artıyor. Ancak pazarda ELUGA ile stil, fonksiyon, tasarım ve en iyi başarılı bir şekilde bir araya getiren telefonlar konusunda bir boşluk olduğuna inanıyoruz.”

Panasonic Sistem İletişimleri Avrupa Genel Müdürü Toshiya Matsumura ise şöyle konuştu:

“Global markamızın gücü ve internetin sağladıklarıyla müşterilerimize tam bağlantıda bir yaşam tarzı sunan ürünlerimiz bize önemli avantaj getiriyor. Evde ortamında elektronik cihazlarla cep telefonlarını konuşturacak önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu nedenle, akıllı telefon işimizi Avrupa pazarına taşıma planlarımızın büyük bir başarı getireceği konusunda kendimize güvenimiz tam.”