PlayStation’a Damat İbrahim Paşa ve Behzat Ç. Desteği

PlayStation bu yıl içinde piyasaya sürdüğü oyunların bazılarında Türkçe desteği vermeye başladı. Özellikle sinematografik oyunlarda Türkçe dublaja önem veren Sony, bu özelliğini yeni çıkacak olan Uncharted 3 oyununa taşıdı.

Oyundaki ana karakter Nathan Drake’i, Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Pargalı Damat İbrahim Paşa rolünü oynayan Okan Yalabık seslendiriyor. Drake’in en iyi dostu ve akıl hocası olan Victor Sullivon karakterini Behzat Ç. dizisindeki Şevket rolü ile ön plana çıkan, ünlü yönetmen, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ege Aydan seslendiriyor. Serinin üçüncü oyununun esas kötü karakteri olan Katherine Marlowe’ye ise Yedi Kocalı Hürmüz, Geniş Aile ve Benim Annem Bir Melek gibi çok ünlü dizi ve filmlerden tanınan yılların tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Betül Arım sesiyle hayat veriyor. Oyundaki diğer karakterlere de yine ünlü dizi ve sinema oyuncuları ses veriyor. Chloe karakterini Dolunay Soysert, Elena’yı Ceyda Düvenci ve Cutter’ı da Hakan Vanlı seslendiriyor.

PlayStation 3 için özel olarak geliştirilmiş, birkaç milyon satışı olan Uncharted’ın son bölümü3D’de oynanabilen Uncharted 3: Drake’s Deception, servet avcısı Nathan Drake’in Arap Çölü’nün merkezine doğru yüksek bahisli bir sefere çıkmasıyla birlikte, oyuncuları dünyanın çeşitli yerlerindeki şaşırtıcı mekanlara doğru sinemasal bir yolculuğa çıkarıyor.