Samsung bulut için şirket satın aldı

Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojilerinde dünya lideri olan Samsung Electronics; Kaliforniya merkezli önde gelen mobil bulut içerik hizmetleri sağlayıcısı mSpot’u satın aldı.

Bu satın almayla birlikte Samsung cihazlarından kullanıcılara, bulut üzerinden müzik, video ve radyo gibi eğlenceli multimedya deneyimi sunulurken; mSpot’un bulutla gelen çözümleri daha geniş ve global ölçekte yaygınlaştırılmış olacak. Mobil ve tablet cihazlara yönelik hizmetleri daha da güçlendirecek bu birliktelik sayesinde eğlence servisleri, Samsung’un duyurusunu yeni yapacağı mobil cihazlara yüklenmiş olarak gelen, önemli standart özelliklerden biri olacak.

Samsung Electronics Medya Çözümleri Merkezi Kıdemli Başkan Yardımcısı TJ Kang konuyla ilgili açıklamasında “mSpot müşterilerimize, sınıfının en iyi bulut ve akımla (streaming) gelen eğlence deneyimlerini sunma vizyonumuzu paylaşıyor ve bu vizyonu mükemmel bir mühendislik ekibinin ürettiği, kusursuz teknik çözümlerle destekliyor” dedi.

mSpot CEO’su Daren Tsui ise, “Samsung, küresel erişimi ve üstün teknolojili cihazlarıyla benzersiz bir şirket… Kaynaklarımızı birleştirerek, mobil cihazlar alanında, bulut hizmetlerinin de katkılarıyla medya tüketimini yeniden tanımlamayı hedefliyoruz” dedi.

Satın alma, mSpot’un tüm teknoloji yatırımlarını, varlıklarını ve insan kaynaklarını kapsayacak.