Site icon T K N L J

Sanal başkan buraya yumruk havaya

Bu hafta başlayan futbol maçları, sanal dünyada yepyeni bir boyut taşındı. Futbolseverler Facebook üzerinde tek bir tıklamayla gerçek futbolcu ve performanslarıyla kulüp kuracak ve binlerce kişiyle yarışacak.

Türkiye’nin ödül kazanmış ilk ve tek fantezi futbol oyunu Sanal Başkan, bundan böyle Facebook’ta kullanıcılarla buluşuyor. Sanal Başkan milyonlarca Türk futbol izleyicisinin zorlu ve heyecanlı bir yarış maratonu boyunca hayallerindeki takımın başkanlığını sanal ortamda yapabilmesine olanak sağlıyor. Facebook hesabı olan herkesin oynayabileceği oyunda, Süper Lig’deki tüm kulüplerin başkanları gibi bütçe dahilinde oyuncu alarak kadro kuruluyor, teknik direktör belirleniyor ve uzun lig maratonuna başlanıyor.

Sanal Başkan’da kadroya alınan futbolcular Spor Toto Süper Lig’deki gerçek maçlarda mücadele ederek attıkları gollerle, yaptıkları asistlerle, kazandırdıkları penaltılarla ve yaptıkları kurtarışlarla kurulan kulübe puan kazandırıyor. Oyuncunun mevkisi ve mevkisine uygun olarak maç boyunca sergilediği performans toplanan puanları doğrudan etkiliyor.

Sanal Başkan tamamen gerçekçilik odaklı bir oyun olması ve tattırdığı futbol simülasyonu duygusuyla benzerlerinden ayrılıyor. Çünkü oyun gerçek futbol sezonunun takvimi ile birebir uyumluluk gösteriyor. Sezon öncesi transfer dönemi ve ara transfer dönemi dışında takımdaki oyuncular yenilenemiyor. Bu yüzden bütçeyi çok iyi değerlendirmek, sakatlık, ceza ve diğer faktörleri hesaba katarak kadroyu derinlikli kurmak gerekiyor.

Yüzde 100 gerçek futbol kurallarını içeren Sanal Başkan bu kadar kapsamlı ilk ve tek fantezi futbol oyunu olma özelliğini taşıyor. Ayrıca bugüne kadarki en kapsamlı futbol istatistiklerini bünyesinde barındırması bakımından kusursuz bir veri tabanı olarak da öne çıkıyor.

Haftalık Lig maçları sonuçlandığında en yüksek puanı toplamış olan takımlar ve onların Sanal Başkanları liderliği ve haftanın ödüllerini kazanmış oluyor. Sezon sonunda şampiyon olan takımı ve Sanal Başkanı’nı ise sürpriz bir büyük ödül bekliyor. İlk 10’a giren tüm kullanıcılar – Tuttukları Süper Lig takımının formasını, birincisi iPad 2, ikinci PlayStation 3 ve üçüncüsü iPod Touch kazanacak.

Exit mobile version