1446623858_patilogoBize farklı seyahat imkanları bulsun diye icat edilmiş Uber, müthiş bir işe imza atmış. 5 Kasımda, Uber yardıma muhtaç köpeklerin sahiplendirilmesi ve barınaklara destek olmak amacıyla birçok şehirde hayata geçirdiği küresel kampanyası UberPATİLER’i İstanbul’a getiriyor.

Kampanyanın parçası olarak Uber, Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği, Haçiko ile İstanbul’da güçlerini birleştiriyor. 5 Kasım Perşembe günü saat 11:00 ile 15:00 arasında, Uber uygulamasını açın ve yalnızca 30 TL’ye sevimli yavru köpeklerle 15 dakikalık oyun oynama imkanına kavuşmk mümkün. Minik köpeklerle güzel vakit geçirmenin yanı sıra barınakların faaliyetleri de desteklenmiş olacak çünkü kampanyanın tüm geliri yardıma muhtaç barınaklara bağışlanacak.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “Uber olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Haçiko ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz UberPATİLER kampanyası ile amacımız barınaklardaki hayvanlara dikkat çekmek, yardıma muhtaç barınakları desteklemek ve barınaktaki dostlarımızın birer aile bulmasına yardımcı olmak. UberPATİLER vesilesiyle geçirecekleri keyifli 15 dakikaya doyamayan hayvanseverleri, barınakları ziyaret etmeye, hatta durumları uygunsa sevimli dostlarımızdan birini sahiplenmeye davet ediyoruz” dedi.

Bunu böyle yapacağına git bir hayvan al diyenlere… Herkes apartman dairesinde köpek ya da kedi besleyemiyor. Herkes evinde doğru zamanlarda bulunamıyor. Köpeği bir hapisten çıkarıp bir diğer hapse tıkmak da çok güzel mi? Tartışılır. Bunun yerine sokak hayvanlarına bakan barınaklara 30 liralık küçük bir destek vermek şahane değil mi?

Bence UberGüzel bir hareket olur bu…