Telefonla yardım alırken edilen küfüre 10 ay hapis

Çağrı merkezleri şirketlerin dışarı açılan yüzü. Genellikle şirketlerin yanlış yaptığı şeyler, kötü hizmet veya yanlış ücretlendirme gibi sorunlardan sonra işin ilk ceremesini çağrı merkezleri çekiyor. Çağrı merkezlerini arayanlar sanki sorun bu çağrı merkezlerindeymiş gibi karşılarına ilk çıkan çağrı merkezi elemanına söylenmeyecek ne varsa söylüyor ve hırsını ondan çıkarıyor.

Aslında çağrı merkezlerinin şirketlerin yüzü olduğu ve şirketin müşteriyle diğer tüm iletişimi kapattığı düşünülecek olunursa bu da doğal. Geçtiğimiz günlerde açılan bir dava çağrı merkezlerine tüm sinirini kusanların başlarına neler gelebileceğini göstermek için önemli bir örnek teşkil etti…

Konya Ambulans Servisi Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi’nde operatör olarak çalışan kadın görevliye ambulansın geç kaldığı gerekçesiyle hakaret ettiği öne sürülen sanığa 10 ay hapis cezası verildi. Sedat S. (47), hastasını hastaneye götürmek amacıyla cep telefonundan merkezi arayarak ambulans istedi. Sedat S’nin ambulansın gelmemesi üzerine kısa bir süre sonra merkezi tekrar arayarak kadın görevli operatör K.H’ye (28) küfür ettiği iddia edildi. K.H’nin şikâyetçi olması üzerine Sedat S. hakkında “hakaret” suçundan dava açıldı.

Mahkeme, Sedat S’ye 10 ay hapis cezası verdi. Cezada hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.