Tembellik yapanı çarpan bileklik

Tembellik yapanı çarpan bileklik

pavlok bileklikGelişen teknoloji dünyası içinde giderek daha hareketsiz kalan insanları çalışmaya motive eden cihazlar gün geçtikçe daha çok satılıyor. Kullanıcılarının attığı adımları ve yaptığı hareketleri sayan bu bileklikler aynı zamanda bu verileri Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ortamlarından da paylaşarak ekstra motivasyon sağlıyor. Pavlok marka bileklik, bu motivasyonu bir üst seviyeye taşıyarak tüm dünyayı şaşırttı: Günlük yapması gereken hareket

Seviyesini yakalayamayan kullanıcılar Pavlok tarafından ciddi bir elektrik şokuyla sarsılarak cezalandırılıyor. Pavlok’un kurucu ve CEO’su Maneesh Sethi, 340 voltluk elektrik akımının kalın tüylü bir halıda yürüyüp statik elektrik yüklenmiş bir kişinin metal kapı koluna dokunduğunda yaşadığı elektrik şokunun benzerini yaşadığını dile getirdi.

Sethi, günlük egzersizlerini yapmayanların bu küçük elektrik şoklarıyla daha çok hareket etmeye koşullandırıldığını ve farklı bir motivasyona sahip olduğunu belirtti.

Şu anda deneme safhasında bulunan cihaz, 2015 yılında piyasaya sürülecek ve 149 ila 229 dolarlık fiyat aralığında satılacak.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş