Türk Telekom CEO’su engellere ses verdi

Türk Telekom CEO’su engellere ses verdi

Engelliler haftası için Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt olmak üzere 120 Türk Telekom yöneticisi projeye sesli kitap okuyarak destek verdi ve 24 bin çalışanını da görme engelliler için gönüllü okuyuculuğa davet etti.

Türk Telekom, iletişim teknolojilerinin olanaklarından faydalanarak herkesin eşit şekilde bilgiye erişimini sağlamak ilkesiyle yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle görme engellilerin bilgiye erişimi için geliştirilen Telefon Kütüphanesi Projesi şimdi de Türk Telekom’un 24 bin kişilik Türkiye’ye Değer gönüllüsüyle büyüyerek zenginleşiyor.

Bugüne kadar ana ürünü olan ev telefonu üzerinden sesli kitapları ücretsiz olarak görme engellilerin kullanımına sunan Türk Telekom’un, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Yönetim Zirvesi’nin ana konusu da Telefon Kütüphanesi oldu. Türk Telekom’un 1200 yöneticisinin katılım ile gerçekleşen Yönetim Zirvesi’nde GETEM tarafından tüm Türk Telekom yönetim kadrosuna proje kapsamında nasıl kitap okunacağına dair eğitim verildi. Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt önderliğinde Türkiye’nin 81 ilinden gelen Türk Telekom yöneticileri de kitap okuyarak projeye destek verdiler. Toplantının ilk gününde 120 Türk Telekom yöneticisi, etkinlik alanına kurulan okuma kabinlerinde kitap okuyarak projeye destek oldu.

Projeye ünlü desteği

Türk Telekom’un Türkiye’ye Değer çatısı altında yürüttüğü ‘Telefon Kütüphanesi’ projesine ünlülerden de büyük destek geliyor. Edebiyat dünyasının önde gelen yazarlarından Elif Şafak aylarca ‘en çok okunan kitaplar’ listesinde birinci sırada yer alan eseri ‘AŞK’ ile projeye destek verdi. Şafak, Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen yeni kitabının bir bölümünü proje kapsamında okuyacak.

Projeye ayrıca tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve sunucu Berna Laçin de Küçük Prens’i okuyarak destek verdi. Toprak Sergen de projeye destek veren isimler arasında yer alıyor…Türkiye’ye Değer Gönüllüleri ile birlikte projeye destek veren fikir önderleri ve sanatçıların da sayısı da her geçen gün artıyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş