Türk Telekom’da devleti temsil edenler ülkeyi temsil etmeye aday

Sabah Gazetesi’nden Hamdi Ateş’in haberine göre Türk Telekom’un yönetim kurulunda devleti temsilen oturan 4 adaydan üçü, AKP’den milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa etti. Türk Telekom’un kalan tek adayı, İbrahim Şahin ise zaten Türkiye Radyo Televizyonları’nın genel müdürlük görevini yürütüyor.

Yüzde 55’i Oger Telecom’a satılan Türk Telekom’da imtiyazlı hisseyi temsil eden Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, Binali Yıldırım’ın yerine bakan olarak atanınca görevinden ayrıldı. Türk Telekom’un diğer Yönetim Kurulu Üyeleri olan Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Anduru ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz da milletvekilliği için görevlerinden istifa edince, Türk Telekom yönetiminde kamuyu temsil eden tek isim TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin kaldı.

Türk Telekom’un 10 kişilik yönetim kurulu üyesinin 4’ü kamu, 6’sı da Oger Telecom temsilcisinden oluşuyor. İbrahim Şahin şu anda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütüyor. Şimdi bu isimlerin yerine yeni atamalar bekleniyor.